JPMorgan Chase: Na výsledky první z velkých amerických bank se těšte v pátek
|

JPMorgan Chase: Na výsledky první z velkých amerických bank se těšte v pátek

Americkou výsledkovou sezónu tradičně zahájil hliníkárenský koncern Alcoa, který reportoval v pondělí po závěru obchodování a investory zklamal ztrátou. Alcoa často bývá pomyslným indikátorem toho, v jakém duchu se celá výsledková sezóna bude odvíjet. Konec týdne bude ale ve znamení finančního sektoru. V pátek investorům naservíruje svá čísla jako první americká banka JPMorgan.

Světové akcie JPMorgan Výsledková sezóna Finanční sektor
JPMorgan - zisk na akcii

JPMorgan Chase (13. 1. – před začátkem obchodování)

Čísla první z předních amerických finančních institucí jsou investory vždy ostře sledována, protože mají obvykle značný dopad na obchodování dalších velkých jmen amerického finančního sektoru (jako druhá přijde na řadu v úterý příštího týdne Citigroup).

Navzdory obavám ze slabší investiční aktivity, klesajících výnosů na kapitálových trzích, pokračující nepříznivé situace na americkém nemovitostním trhu a zpřísňování regulatorních požadavků zažívaly akcie JPMorgan v poslední době rally.

Částečně za dobrou výkonnost vděčí svému diverzifikovanému obchodnímu modelu, relativně zdravé rozvaze a z vnějších faktorů také zlepšenému výhledu ekonomiky USA. Banka však nadále zůstává velmi citlivá na ekonomická a tržní rizika.

Analytici predikují u JPMorgan 15% pokles zisku oproti stejnému období loňského roku na 95 centů na akcii. Taktéž u tržeb je očekáván meziročně pokles. Za čtvrté čtvrtletí minulého roku vykázala banka tržby ve výši 26,7 miliardy USD, letos by měly klesnout o téměř 14 % na 23 miliard.

JPMorgan Chase
Zdroj: Seeking Alpha