Investiční rok 2012 podle respektovaných investičních bloggerů: Akcie a zlato nahoru, dluhopisy dolů, dolar nic moc
|

Investiční rok 2012 podle respektovaných investičních bloggerů: Akcie a zlato nahoru, dluhopisy dolů, dolar nic moc

Přední makléřské a investiční společnosti se předhánějí ve svých výhledech na rok 2012. Řada odhadů má často spíše "marketingové poslání". Drobní investoři se již v mnoha případech přesvědčili, že jsou podobné výhledy často zbožným přáním a že se trhy chovají přesně naopak. Zajímavější, ale hlavně objektivnější pohled nabízí anketa, kterou provedla investiční společnost Bespoke Investment mezi respektovanými investičními blogy.

Komodity Státní dluhopisy Světové akcie Měny

Investiční bloggeři kromě toho, že o investování blogují, často aktivně obchodují, a mají za sebou také obvykle dlouholetou kariéru u velkých makléřských firem nebo investičních bank.

Všichni oslovení bloggeři se shodují, že americké akcie (index S&P 500) čeká v roce 2012 růst, a naopak dlouhodobé státní, a překvapivě i firemní dluhopisy čeká pokles. Většina bloggerů vidí jako dobrou investici "prašivé" dluhopisy (junk bonds).

Názory bloggerů se rozcházejí, co se týče vývoje amerického dolaru. Polovina sází na růst, druhá na pokles. Z komodit má podle nich nadějné vyhlídky především ropa.

Ohledně vývoje amerického nemovitostního trhu v USA sází většina z nich na oživení.

Barry Ritholtz: 10 investičních předpovědí na rok 2012, na které se můžete s klidným srdcem vykašlat

Oproti většině burzovních analytiků se bloggeři nebojí tvrdého ekonomického přistání Číny.

Výhled investičních bloggerů
Zdroj: Bespoke Investment Group