10 nejlepších akcií z každého sektoru indexu S&P 500 pro rok 2012
|

10 nejlepších akcií z každého sektoru indexu S&P 500 pro rok 2012

Ještě v září se americká ekonomika podle řady odborníků řítila do recese. Přesto se jí podařilo udržet mírný růst, navíc řada makroekonomických indikátorů dává tušit, že by Spojené státy mohly odolat tlaku ze zadlužené Evropy. V každém z hlavních deseti sektorů amerických akcií bude na koho vsadit.

Sektory Telekomunikace Světové akcie Spotřebitelé Dluhová krize Finanční sektor

Spotřební zboží zbytné

Jedním z odvětví, která by se měla v blízké budoucnosti zotavit, je nemovitostní sektor. S ním je úzce spojen prodej potřeb pro domácnost a vybavení domů.

Z toho by mohla mimo jiné těžit společnost Bed Bath & Beyond. U této firmy je letos očekáván růst zisku o 27 %, v roce 2013 pak o dalších 14 %.

Bed Bath & Beyond

Spotřební zboží nezbytné

V tomto sektoru je výjimečná situace a pro investory nabízí dobrou příležitost. Loni firma Kraft Foods převzala Cadbury. Podle mnoha analytiků to bylo velmi špatné rozhodnutí, hlavně kvůli financování akvizice novým dluhem přes 9 miliard USD.

Začátkem letošního roku firma podlehla tlaku investorů a během dalších měsíců by se měla rozdělit na dvě společnosti - jednu zaměřenou na potraviny (grocery), druhou na pochutiny (snacks). Dohromady by obě části měly mít po krátké době vyšší hodnotu než současná firma.

Jak tedy investovat do rozdělení Kraft Foods? Nejprve nakoupit akcie celé firmy, ty držet kvůli dividendě, a po splitu se zbavit předpokládané "pomalejší" části zaměřené na běžné potraviny a držet akcie růstově zaměřeného výrobce pochutin.

Kraft Foods

Energetika

Loni se v tomto sektoru dařilo společnosti Cabot Oil & Gas, která byla jednou z nejvýkonnějších akcií v celém indexu S&P 500. Rok 2011 zakončila s dvojnásobnou hodnotou akcií.

Podle odborníků by navíc firma měla předvést podobný výsledek i v letošním roce. Mělo by se dařit i dalším, například Peabody Energy.

Cabot Oil & Gas

Finance

Globální stav finančního sektoru je špatný. Investoři by rádi vsadili na některé americké banky, ale situace v Evropě tomu nenahrává. Evropu totiž podle všeho čeká recese.

Akcií roku proto může být pojišťovna Lincoln National. Firma se specializuje na životní, zdravotní i jiné pojištění. Její akcie jsou u investorů v nelibosti. Za rok 2011 odepsaly 30 % a v letošním roce mohou překvapit.

Lincoln National

Zdravotní péče

Tento sektor je pro výběr akcií velice složitý. Jednou ze stálic je firma Merck, které většina analytiků věštila v roce 2011 návrat na výsluní. S firmou Merck je to ovšem složité, protože za posledních 12 let její akcie posílily teprve počtvrté.

Pokud nechcete riskovat s Merckem, můžete nakoupit akcie Watson Pharmaceuticals, výrobce léků.

Watson Pharmaceuticals

Průmysl

Podle analytiků existuje v tomto sektoru mnoho příležitostí. První je společnost Cummins, výrobce motorů. Po výrobcích této firmy je stále celosvětová poptávka velice silná a akcie by z toho měly těžit. V minulém roce ztratily 20 %, další rok by měl být růstový.

Cummins

Informační technologie

Zapomeňte na cloud, neholdujte sociálním sítím, nejezte jen samá "jablíčka". Rok 2012 bude ve znamení Googlu. Jeho akcie skončily loni vysoko, firma exceluje téměř ve všem a rok 2012 by měl být opět v jejím znamení. Společnost navíc hodlá dokončit nákup důležitých patentů od Motorola Mobility.

Google

Základní materiály

V popředí zájmu investorů se stále drží hnojiva. V této souvislosti se mluví hlavně o společnosti Mosaic. Analytici se však shodují, že by na tom měla být letos mnohem lépe konkurenční firma Potash.

Její akcie na tom byly v roce 2011 špatně, klesly o 20 %, a to navzdory růstu tržeb i zisku. Rok 2012 by měl být ve znamení zhodnocení, a to až dvouciferného.

Potash

Telekomunikace

V sektoru komunikací jde vydělat těžce. Patří totiž k nejmenším v celém indexu S&P 500. Pokud se investor rozhodne nakoupit akcie telekomunikací, musí tak činit s velkou opatrností.

Jednou z možností je společnost Verizon. Ta těží s rostoucího zájmu o mobilní a chytré telefony. Analytici očekávají, že by cena jejích akcií měla letos vzrůst o 10 %.

Verizon

Veřejné služby

Velice konzervativní sektor, který není náchylný k poklesu, když se ekonomice nedaří. Akciových titulů se dá vybrat hodně, hlavně těch, které nabízejí solidní dividendový výnos.

Co se týče stability podnikání a vysoké dividendy, je jasným favoritem Southern Copany.

Southern Company
Zdroj: RealMoneySilver.com