Hvězdy Dow si dají příští týden výsledkové rendez-vous
|

Hvězdy Dow si dají příští týden výsledkové rendez-vous

V příštím týdnu budou investoři netrpělivě očekávat čísla řady firem zahrnutých v indexu Dow Jones. V úterý zveřejní výsledky hospodaření DuPont, Travelers, McDonald's, Johnson & Johnson a operátor Verizon. Středa bude patřit Boeingu a United Technologies. Ve čtvrtek budou reportovat AT&T a Caterpillar a v závěru týdne svá čísla odkryjí Chevron a Procter & Gamble. Na odhad výsledků většiny z nich se podívejte v našem přehledu.

Světové akcie Výsledková sezóna
McDonald's - zisk na akcii

McDonald's (24. 1.)

Investoři mohou očekávat další silný kvartál zejména díky inovacím v produktové řadě. Rozšíření by se měl dočkat i sortiment nápojů. V roce 2012 se společnost chce nadále soustředit na expanzi a zvyšování počtu restaurací. Dvě třetiny z plánovaných nově otevřených provozoven mají být v Asii.

Globální provozovatel restaurací McDonald's by měl oznámit zisk 1,29 USD na akcii ve srovnání s loňským 1,15 USD. Čtvrtletní tržby mají podle analytiků vzrůst na 6,8 miliardy USD z loňských 6,2 milardy USD.

78,3 % analytiků doporučuje akcie k nákupu, což je velmi příznivé hodnocení ve srovnání s 55,2 % hodnocení "koupit" u největších konkurentů.

Verizon - zisk na akcii

Verizon (24. 1.)

Druhý největší americký operátor by měl získat konkurenční výhodu oproti AT&T a Sprint Nextel hlavně díky tržbám z iTunes. Segment chytrých telefonů představuje pro firmu nový prostor pro expanzi.

Analytici počítají se ziskem 54 centů na akcii, tedy stejným jako před rokem. Tržby by měly zaznamenat 7,6% meziroční růst na 28,4 miliardy USD.

Více než polovina analytiků doporučuje akcie držet.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson

Výrobce zdravotnických potřeb a celé řady dalších produktů je favoritem řady dlouhodobých investorů. Analytici ovšem čtvrtletně předpokládají pokles zisku na akcii.

Ve třetím kvartálu firma vydělala na akcii 1,24 USD, za čtvrtý kvartál by to mělo být 1,1 USD. Meziročně by ovšem zisk měl stále růst o zhruba 6 % z 1,03 USD.

Pro společnost hovoří především skvělá dividendová historie. Již 49 let totiž firma zvyšuje vyplácenou dividendu. Zajímavý je i současný dividendový výnos okolo 3,5 %.

Boeing - zisk na akcii

Boeing (25. 1.)

Obamovy snahy o redukci státních výdajů na obranu by mohly na první pohled vypadat jako překážka pro růst leteckého průmyslu, ovšem mnohamiliardový kontrakt na prodej vojenských letadel do Saúdské Arábie, který zahrnuje i 84 Boeingů, dokládá pravý opak.

Zisk firmy by měl oproti loňskému roku klesnout o 9 % na 1,01 USD na akcii. Analytici predikují tržby 19,4 miliardy USD, což by byl téměř 17% meziroční růst ve srovnání s loňskými 16,6 miliardy USD.

AT&T - zisk na akcii

AT&T (26. 1.)

AT&T působí v odvětví telekomunikací, mobilních sítí a bezdrátového internetu. Největším konkurentem je Verizon.

Firma má meziročně vykázat 18% pokles zisku, analytici odhadují 45 centů na akcii. Co se týče čtvrtletních tržeb, měly by dosáhnout 32 miliard USD, což by byl ve srovnání s obdobím před rokem (31,4 miliardy USD) zhruba 2% nárůst.

Caterpillar - zisk na akcii

Caterpillar (26. 1.)

Caterpillaru by stejně jako dalším společnostem z průmyslového odvětví měla pomoci aktuální slušná ekonomická data z Číny.

Podle analytiků by Caterpillar mohl reportovat zisk 1,77 USD na akcii v porovnání s loňskými 1,47 USD. Tržby by se měly vyšplhat na 16 miliard USD oproti 12,8 miliardy USD ve stejném období před rokem.

Chevron - zisk na akcii

Chevron (27. 1.)

Druhá největší americká ropná společnost podle tržní kapitalizace (za Exxonem) již signalizovala, že by její zisk měl být nižší než v minulém čtvrtletí kvůli poklesu marží a měnovým fluktuacím. Společnost navíc vede právní spor s Ekvádorem kvůli kontaminaci v Amazonii.

Ropná společnost by podle analytiků měla zvýšit zisk o 30 centů na akcii na 2,94 USD. U tržeb analytici očekávají dokonce téměř 50% meziroční nárůst. Před rokem vykázala tržby ve výši 51,9 miliardy USD, letos by to mohlo být 77,6 milardy USD.

Procter & Gamble - zisk na akcii

Procter & Gamble (27. 1.)

Společnosti Procter & Gamble nejspíš zisk poklesne o 3,5 % z 1,13 USD na akcii na 1,09 USD. Tržby by podle predikcí měly meziročně růst o 1 miliardu na 22,3 milardy USD.

Zdroj: BusinessWeek