Týden na trzích podle burzovních grafů: Letošní býčí závod pokračuje
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Letošní býčí závod pokračuje

Akciový trh pokračuje v pomalém, stálém růstu. Index S&P 500 překonal říjnová maxima a nyní se obchoduje na úrovni, kde byl naposledy v červenci. Další rezistence je logicky na maximech z července, tedy v oblasti 1 345 až 1 350. Další ukazatele jsou ještě silnější. Nasdaq je například na hodnotách, kde byl naposledy v roce 2001.

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Graf indexu S&P 500 se "protáhl" do výšky a vzdálil se od 200denního klouzavého průměru. V takové vzdálenosti vydrží jen zřídka, obvykle alespoň mírně koriguje. Naposledy byla podobná situace na začátku května, na začátku července a na konci října loňského roku. Vždy následovala korekce, a přestože teď může být trh v lepší kondici, alespoň mírný krátkodobý sestup je pravděpodobný. Objemy obchodů zůstávají nízké.

Nejbližší support indexu S&P 500 je v zóně 1 293 až 1 300, další pak v oblasti 1 256 až 1 270, kde byl v červenci a v listopadu a v prosinci působil jako rezistence. Následuje 200denní klouzavý průměr.

S&P 500 - denní graf

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX dále sestupoval, zůstává v klesajícím trendu a v pátek uzavřel výrazně pod hodnotou 20, kde byl naposledy v červenci. Na CNBC poukazovali na to, že index S&P 500 letos kromě prvního dne posiluje o méně než 1 %. To se projevilo na velkém poklesu v historické volatilitě, což se následně projevuje i na implied volatilitě, o které se zde zmiňujeme.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 zůstává ve střednědobém býčím trendu, což potvrzují i další indikátory. Nicméně překoupené podmínky a negativní sezónní pattern podporují krátkodobou korekci.