10 důvodů, proč by akcie mohly dále posilovat
|

10 důvodů, proč by akcie mohly dále posilovat

Minulý týden byl pro akcie velice úspěšný. Investoři například pomohli indexu S&P 500 po mnoha měsících nad 1 300 bodů. Co zatím pohání letošní rally? A mohou tyto faktory působit i v dalších týdnech a měsících?

Rally Býčí trh Světové akcie
Růst - ilustrační graf

1. Americké finanční tituly se odrazily ode dna ze závěru roku 2011.

2. Analytici v posledních týdnech a měsících snižovali odhady výsledků. Americké firmy tak mají o něco snazší úkol predikce odborníků překonávat. Zatím se to sice nedaří tak jako v předchozích čtvrtletích, nicméně stále zhruba 50 % firem nechává odhady daleko za sebou.

3. Z Evropy nechodí strašidelné zprávy. Docela se povedly aukce dluhopisů, Řecko jedná a jedná, a i když je dluhová krize stále živá, na pár týdnů jako by média sledovala i něco jiného.

4. Zatím se nic hrozného neděje ani v Číně. Alespoň ne na titulních stránkách novin.

5. Euro zažilo dobrý týden. Tím pádem dolar oslabil, a peníze mohly natéct do akcií.

6. Zajímavé valuace amerických akcií. Při předpokládaném zisku na akcii indexu S&P 500 okolo 100 USD jsou velice zajímavé, ale k nákupům by "opravňovaly" i úrovně okolo 80 USD.

Jaké akciové strategie zvolit pro rok 2012?
Výnosy státních dluhopisů na velkých vyspělých trzích se pohybují okolo 2 %. Pokud tedy chtějí investoři vyzrát na inflaci, musejí jít do stále většího rizika. Akciové trhy nepochybně pohltí podstatnou část "rizikových rozpočtů", které jsou investoři ochotni uplatnit. Investoři si pak budou muset zapnout bezpečnostní pásy, protože je čeká nerovná cesta. Koneckonců, akcie stále nabízejí hodnotu. Otázka zní, ve kterých odvětvích je tato hodnota nejvyšší.

7. Americký trh práce. Nejen pokles celkové míry nezaměstnanosti, ale i stabilně nízký počet nových žádostí o podporu podporuje (mírné) optimisty ohledně dalšího vývoje americké spotřebitelské poptávky, a tedy celé ekonomiky.

8. Cena ropy. Navzdory občanské válce v Sýrii a sporům okolo Íránu zatím cena černého zlata neroste nijak dramaticky a drží se poblíž 100 USD za barel.

9. Fondy by mohly nakupovat akcie. Sledovaný proto bude tok peněz v akciových fondech za leden.

10. Technická analýza připouští růst. Po ukázkové formaci "hlava a ramena" v listopadu a prosinci cena prorazila hladiny odporu.

Zdroj: Zero Hedge