Komerční banka: Hodná dcera je bita za svou zlou matku
|

Komerční banka: Hodná dcera je bita za svou zlou matku

Mezinárodní ratingová agentura S&P v pondělí snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti čtyř francouzských bank. Rating jim upravila po nedávném snížení hlavního ratingu Francie. Nižší hodnocení má teď nově i Société Générale, která v tuzemsku vlastní Komerční banku. V návaznosti na horší rating mateřské banky došlo i na snížení ratingu Komerční banky.

Komerční banka Akcie ČR Société Générale Rating

Rating Société Générale klesl o jeden stupeň na známku "A" z dosavadního "A+". V důsledku byl také rating Komerční banky snížen na "A" z dosavadního "A+". Ke snížení ve stejném rozsahu agentura přikročila také u finančních ústavů Groupe BPCE a Crédit Agricole (A z A+). Ve všech případech je výhled stabilní. O jeden stupeň agentura snížila i rating Caisse des Dépôts et Consignations (AA+ z AAA, shodně s hodnocením Francie), ale s negativním výhledem.

"Snížení ratingu Komerční banky agenturou S&P je důsledkem dřívějšího snížení ratingu Francie a agentura jej neodůvodňuje žádnými vnitřními faktory ohledně KB nebo Société Générale. V návaznosti na snížení ratingu Francie přehodnotila agentura ratingy velkých francouzských bank, včetně Société Générale, a současně jejich klíčových dceřiných společností, včetně Komerční banky. Se současným dlouhodobým ratingem na stupni A se Stabilním výhledem patří Komerční banka nadále k nejlépe hodnoceným bankám a ani po této úpravě nemá žádná česká banka od agentury S&P lepší rating," uvedla pro Patria.cz v reakci mluvčí banky Monika Klucová.

Rating Komerční banky

Dodala, že Komerční banka udržuje velmi silnou kapitálovou pozici a disponuje velkou rezervou volné likvidity. "KB není závislá na likviditě přijaté z finančních trhů. Snížení ratingu nebude mít na postavení banky vliv."

Kompletní zprávu najdete na serveru Patria.cz