Thomas Lee: Akcie si dají pauzu, ale finanční sektor stále poroste
|

Thomas Lee: Akcie si dají pauzu, ale finanční sektor stále poroste

Hlavní investiční stratég JPMorgan neztrácí býčí náladu, pokud jde o americké akcie, ačkoli se index S&P 500 blíží cílové ceně, kterou Lee pro letošek určil (1 350 bodů). Růst akcií může pokračovat hned z několika důvodů, ale trhy budou potřebovat pauzu - za čtyři měsíce totiž hlavní americký index posílil o 20 %.

Banky Světové akcie
Americké akcie

Mezi hlavní důvody dalšího růstu Lee ve své aktuální zprávě zařadil například to, že akcie rostou navzdory ne tak přesvědčivým hospodářským výsledkům amerických firem. Kromě toho je za leden více než 11 % firem z S&P 500 v plusu o 15 a více procent, což je nejlepší úvod roku za deset let. Oceňuje i lepšící se čísla z realitního trhu v USA.

Je zajímavé, že ačkoli americké akcie za uplynulé 4 měsíce přidaly téměř 20 %, Thomas Lee je optimistou. A vysvětluje proč:

"Americký trh zažil zatím 63 případů 20% růstu za 4 měsíce. V dalších 3 měsících pak v průměru akcie přešlapovaly na místě a posílily jen o procento. Do záporu většího než 5 % propadly jen v 17 % případů."

Nejpravděpodobnějším scénářem je tedy tříměsíční pauza následovaná pokračováním růstu.

Během této pauzy stratég z JPMorgan favorizuje dosud stále podceňované akcie amerických bank.

"Investoři jsou stále v poměrně defenzivních pozicích, přesun k více cyklickým sektorům nějakou dobu trvá. Věříme proto, že má ve finančních titulech zainvestováno stále málo investorů, a proto postupem času jejich poptávka pomůže celému sektoru k rychlejšímu růstu, než zažije zbytek trhu."

Zdroj: JPMorgan