6 akcií na radarech amerických traderů
|

6 akcií na radarech amerických traderů

Zapomeňte na tradiční způsoby hledání investičních příležitostí. Místo toho se výjimečně nechte strhnout davem. Od hedgeových fondů po menší investory se investoři dnes snaží najít v médiích odpověď na to, které akcie stojí v současnosti za pozornost. Koncept, který je známý jako "crowdsourcing", využívá masmédií k tomu, aby identifikoval nové trendy na trhu.

Technická analýza Světové akcie Akciové tipy

Crowdsourcing je již dlouho populární metodou v reklamním průmyslu, dává však velký smysl také jako investiční pomůcka. Koneckonců trh je zcela determinován nabídkou a poptávkou, takže může být docela výhodné mít povědomí o tom, jaká jména jsou právě v kurzu.

Někteří manažeři fondů se snaží využít sociální sítě jako Twitter k nalezení algoritmických obchodních příležitostí. Proč by to neměli zkusit i začínající tradeři? V následujícím seznamu naleznete šest na Googlu nejvyhledávanějších akcií a možnosti, jak tyto tituly obchodovat na základě technických ukazatelů.

FedEx Corporation

1. FedEx

Nejbližší hladina odporu: 84,50 USD

Nejbližší hladina podpory: 77,50 USD

Akcie nejznámější doručovatelské společnosti se po vyhlášení výsledků pohybují v mírně vzestupném trendu. Za 76% nárůstem zisku stál jeho hlavní obor podnikání, který byl dosud spíše zdrojem frustrace investorů.

FedEx je jednou z největších pozic investiční firmy Bridgewater Associates hedgeového manažera Raye Dalia a patří mezi akcie, které si v nedávné době přidal na seznam sledovaných také Jim Cramer.

First Solar

2. First Solar

Nejbližší hladina odporu: 40 USD

Nejbližší hladina podpory: N/A

Solární byznys byl pod značným tlakem po většinu minulého roku, když oslabovala poptávka hlavních odběratelů z eurozóny. Akcie výrobce solárních panelů First Solar byla zařazena na seznam 10 nejhorších akcií indexu S&P 500 a figurovala také mezi 5 akciemi, kterým se podle JP Morgan máte obloukem vyhnout.

Prodej nakrátko (short) tohoto titulu může být výborným způsobem, jak participovat na slabosti sektoru. Stop-loss by měl být nastaven na hladině rezistence 40 USD.

VeriFone Systems

3. VeriFone Systems

Nejbližší hladina odporu: 40 USD

Nejbližší hladina podpory: 32,50 USD

VeriFone Systems má za sebou těžké měsíce. Poskytovatel elektronických plateb výkonností výrazně zaostává za indexem S&P 500. V prosinci oznámená čtvrtletní čísla zklamala investory.

Nejbližší hladina podpory reprezentuje rozumný spodní cíl pro střednědobý horizont. Rozumné nastavení stop-lossu se zdá být kolem supportu 40 USD.

Avon Products

4. Avon Products

Nejbližší hladina odporu: 17,50 USD

Nejbližší hladina podpory: 16 USD

Kosmetická firma Avon nedávno oznámila investorům, že bude hledat nového generálního ředitele. "Veteránka" Andrea Jung podle všeho bude zastávat pozici v představenstvu. Investory zpráva příjemně překvapila a po téměř poloviční ztrátě hodnoty za rok 2011 se zdá, že se akcie Avonu opět vzchopily.

Z technického hlediska akcie utvořila dvojité dno (okolo 16 USD) a investoři by měli vyčkat se vstupem do dlouhé pozice na jasné proražení hladiny rezistence 17,50 USD. Rostoucí RSI poskytne dodatečné potvrzení potenciálního vzestupu. Stop-loss by měl být nastaven na 16 USD.

Avon byl nedávno analytiky označen za jednu z 5 nejhorších akcií spotřebitelského sektoru, která by však měla předvést nadprůměrnou výkonnost v roce 2012.

Lam Research Corporation

5. Lam Research

Nejbližší hladina odporu: 43 USD

Nejbližší hladina podpory: 36 až 37 USD

Jednou z nejzajímavějších zpráv poslední doby bylo u této mid-cap společnosti ze sektoru polovodičů oznámení 3,3miliardového nákupu firmy Novellus. Investoři si nyní drží od akcie spíše odstup, protože zvažují potenciální rizika fúze.

Právě okolo hladiny podpory mezi 36 až 37 USD se rýsuje ideální příležitost pro tradery k nákupu tohoto adepta na vzestup v nejbližší době. Akcie Lam Research byla JP Morgan zařazena mezi 7 akcií, které byste měli bez otálení koupit.

SPDR Gold Trust (ETF)

6. SPDR Gold Trust ETF

Nejbližší hladina odporu: 157,50 USD

Nejbližší hladina podpory: 145 USD

Zlatu se v prosinci vůbec nedařilo, proto i akcie SPDR Gold Trust ETF ztratily více než 10 %. Po měsíce bylo zlato investory vyhledáváno jako bezpečná investice. Vzhledem ke strachu z dopadů amerického kvantitativního uvolňování jej preferovali před americkými státními dluhopisy. To se však změnilo, když Fed v září oznámil Operaci Twist a nadále zastává spíše odmítavý postoj k dalšímu možnému "tištění peněz".

Kombinace akciové Santa Claus rally a opětovný příklon investorů k americkým státním dluhopisům způsobily na zlatě výprodej. Ačkoli může být pro mnoho traderů lákavé využít výprodejů k výhodnému nákupu tohoto drahého kovu, měli by vyčkat na ceny okolo hladiny podpory na 142 USD.

Zdroj: stockpickr.com