Dolar, komodity a akcie v obdobích kvantitativního uvolňování
|

Dolar, komodity a akcie v obdobích kvantitativního uvolňování

Třetí kolo kvantitativního uvolňování se teprve rozbíhá, jeho dlouhodobý dopad budeme hodnotit později. Analytik Alan Ruskin z Deutsche Bank přesto srovnal vývoj dolaru, akcií a cen komodit v obdobích 90 dnů před oznámením QE1, QE2 a QE3 a v jeho průběhu. Pokud se historie má alespoň rámcově opakovat, jsou dobrým vodítkem toho, co se ve světě investic může v příštích měsících dít.

Komodity Americký dolar Světové akcie Kvantitativní uvolňování QE3

Americký dolar

Všimněte si vybírání zisků před návratem k převažujícímu trendu.

USD v obdobích QE

Americké akcie

S&P 500 v obdobích QE

Komodity

Je potřeba upozornit na provázanost amerického dolaru s komoditním trhem (ceny denominované v USD). Navíc čínská ekonomika je na tom výrazně jinak než v době QE1 a QE2.

Komodity v obdobích QE

Kdy skončí euforie jménem QE3?
Letos se akciím zatím nebývale daří. Hodně odborníků ovšem varuje, že pozitivní reakce na odkupy dluhopisů ze strany ECB a novou vlnu kvantitativního uvolňování (QE3) v USA je přehnaná a že akcie a další další rizikové investice, jako jsou třeba zlato a ropa, čeká pád. Sdílejí tyto pocity i Marek Janečka, portfoliomanažer akciového fondu J&T Advanced Equity Fund, a Patrik Hudec, portfoliomanažer Zlatého fondu ČP INVEST?

Jak obchodovat v období QE3
Všechno je jinak, časově neomezené nalévání peněz na trh ze strany Fedu opravdu mění hřiště, na kterém se investoři a tradeři snaží vyhrát, tedy vydělat. Jak obchodovat? Lépe se radí, než přímo obchoduje, ale zkusme najít odpověď.

Zdroj: Deutsche Bank