Ropa už letos zdražovat nebude
|

Ropa už letos zdražovat nebude

Cena ropy od června neustále rostla a ke korekci došlo až v druhé polovině září. V krátkodobém horizontu podle nás poptávka už nebude mít takový podpůrný efekt a bude těžké dosáhnout dalších zisků. V podstatě za to může současný pomalý růst světové ekonomiky spolu s mírnějšími fundamenty u ropy, které se připravují na poslední kvartál.

Ropa Ropa Brent

Cena ropy Brent by mohla klesnout a po zbytek roku by se měla v průměru pohybovat mezi 105 a 110 USD za barel. To je dobrá zpráva i pro české řidiče, protože ceny benzínu v ČR se odvíjejí i od cen ropy na světových trzích.

Ropa Brent

Ropa v roce 2013: Paleta argumentů pro pokles ceny
Hlavní komoditní stratég Société Générale Mike Wittner nedávno zveřejnil nedávno svoji prezentaci s výhledem na trh s ropou v roce 2013. Jeho předpověď pro nejdůležitější světovou komoditu je mírně pesimistická. Slabé makroekonomické prostředí určuje strop pásma, v němž se ropa obchoduje. Výslednou cenu budou určovat hlavně geopolitická rizika v Íránu a Sýrii spolu s tržními očekáváními dopadů evropské a americké stimulační politiky centrálních bank.