Burzovní kalendář 15. 10. - 19. 10. 2012
|

Burzovní kalendář 15. 10. - 19. 10. 2012

Investoři budou mít v příštím týdnu plné ruce práce se sledováním čerstvých čísel z americké korporátní sféry, protože naplno propukne výsledková sezóna. V Evropě si vezmou slovo politici, kteří ve čtvrtek a v pátek na summitu v Bruselu budou jednat o Řecku i Španělsku. Pražská burza, která v uplynulém týdnu zažila nebývalý zájem investorů, může ještě těžit z pozitivních hodnocení analytiků Citigroup nebo Goldman Sachs.

Wall Street

15-19/10 Výsledková sezóna (Intel, Goldman Sachs, Microsoft, IBM, Citigroup, Coca-Cola, Johnson & Johnson, Google)

15-16/10 Lacker, Dudley, Bullard, Williams - projevy šéfů oblastních Fedů

15/10 Maloobchodní tržby

16/10 Index spotřebitelských cen

16/10 Průmyslová výroba

17/10 Zahájené stavby domů

17/10 Index aktivity Fedu pro oblast Filadelfie

18/10 Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti

19/10 Prodeje existujících domů

Výsledková sezóna v USA nabírá na obrátkách. Co očekávat od čtrnáctky velkých firem?
Zatím se zdá, že americká výsledková sezóna za 3Q2012 mnoho příjemných překvapení nepřinese - varování od Chevronu a AMD, žádná sláva ze strany Alcoy, JPMorgan ok, ale Wells Fargo hlásí nižší úrokovou marži. Jindy optimističtí analytici očekávají v konsenzu u firem z S&P 500 pokles zisku. V první polovině příštího týdne reportuje mimo jiné čtrnáctka významných firem. Jaké výsledky jim predikují analytici oslovení agenturou Bloomberg?

Fiskální útes v USA může poslat akcie prudce dolů po šikmé ploše
Neshody ohledně státního rozpočtu v USA se mohou projevit poklesem růstu HDP. Snížení ekonomické aktivity bude mít za následek pokles zisků firem i jejich hodnoty. Jaký vliv bude mít na trhy případné zvýšení daní?

Investiční tip: Akcie Intelu je zajímavou příležitostí
Investice do akcií Intel by mohla být dobrou příležitostí. Proč? Jsou k tomu dva důvody – fundamentální i technický.

Proč akcie půjdou nahoru, když se bude ekonomika hroutit
Než americká centrální banka Fed ohlásila další kolo kvantitativního uvolňování, v pořadí třetí, tak jsem z několika stran slyšel, že bude pumpování peněz do ekonomiky pozitivní pro akcie.

Čína

14/10 Nové půjčky v jüanech a devizové rezervy

15/10 Index spotřebitelských cen

15/10 Index cen výrobců

18/10 Průmyslová výroba

18/10 Maloobchodní tržby

18/10 HDP za 3. čtvrtletí 2012

Dan Rosen: Čína skupuje Evropu, v regionu CEE bude stavět zejména na zelené louce
Číňané toho budou v Evropě skupovat stále více. Mířit přitom budou na čím dál vyšší přidanou hodnotu. Krize, která oslabila Západ, je jedním z faktorů podporujících tento trend. Dalším je přirozený vývoj v rámci Číny, říká v londýnském rozhovoru pro Investiční web zakladatel konzultační společnosti Rhodium Group Dan Rosen. Jak dodává, i přes současnou ofenzivu bude trvat desítky let, než se čínské výrobky stanou normálem.

Evropa

16/10 Eurozóna, Spojené království - index spotřebitelských cen

16/10 Německo - index ekonomické nálady ZEW

17/10 Spojené království - nezaměstnanost a zápis z jednání Bank of England

18/10 Spojené království - maloobchodní tržby

18-19/10 Summit EU v Bruselu

19/10 Německo - index cen výrobců

Nejhorší možný scénář pro Španělsko vypadá takhle
Španělská ekonomika má velké problémy. Nezaměstnanost je vysoká (přes 25 %), práci nemají hlavně mladí, vláda je nucena škrtat a zavádět bolestivé reformy. K tomu přidejme nespokojené Katalánsko, které jako bohatý region doplácí na ty ostatní jako Kalifornie na další státy USA. Španělská apokalypsa není v zájmu asi nikoho v Evropě, vyloučit ji však nelze.

Berlín vs. MMF
Zatímco Amerika žije prezidentskými a viceprezidentskými debatami, Evropa roztržkou mezi šéfkou MMF Christine Lagardeovou a německým ministrem financí Wolfgangem Schäublem.

Čeká nás třetí fáze euro-krize? 5 cest k jejímu vyřešení
První dvě fáze evropské krize – bankovní krize, která vznikla nadměrným zadlužením veřejného a soukromého sektoru, následovaná výrazným poklesem důvěry ve vlády zemí eurozóny – byly již správně identifikovány a eurozóna se je snaží částečně řešit. Hrozbou však zůstává třetí, dlouhodobá a pravděpodobně nejnebezpečnější fáze - prohlubování strukturální nerovnováhy mezi severem a jihem eurozóny, píše J. Bradford DeLong, univerzitní profesor ekonomie na Berkeley v kalifornii.

Rob Carnell (ING): Španělsko musí zpřetrhat pupeční šňůru, na kterou jsou napojené banky. Investičním úkrytem před evropskými a americkými problémy jsou drahé kovy a dluhopisy emerging markets
Politici nezvládají uvažovat a jednat racionálně, a proto nelze vyloučit volný pád Ameriky z fiskálního útesu. Pokud k němu nakonec dojde, Spojené státy zažijí další recesi, říká hlavní mezinárodní ekonom londýnské ING Rob Carnell. I proto investorům doporučuje dávat pozor na evropské turbulence, ale přitom po očku sledovat Ameriku.

Pražská burza

15/10 Index cen výrobců

16/10 Pegas Nonwovens naposledy s nárokem na dividendu

18/10 Philip Morris International - výsledky za 3. čtvrtletí 2012

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.