Nová akcie v Praze: Tatry Mountain Resorts nebude levný titul, ale zaplatí vám lyžování
|

Nová akcie v Praze: Tatry Mountain Resorts nebude levný titul, ale zaplatí vám lyžování

Na varšavskou burzu dnes vstoupila slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR). Zatím byla kótována pouze na bratislavské burze, kde tvořila největší část jejích obchodů. Firma spravuje většinu tatranských lyžařských středisek a několik hotelů ve Vysokých Tatrách. Byla přijata také k obchodování na pražské burze, kde by její akcie mohly k dispozici 22. října.

Akcie ČR Tatry Mountain Resorts (TMR)

"Když se dívám na ocenění akcií TMR, tak se mi zdají drahé, protože se obchodují za 34násobek budoucích zisků," myslí si šéfredaktor serveru Investiční web Petr Novotný. Dodává, že TMR podniká ve vysoce konkurenčním prostředí, které je navíc ovlivněno počasím. Také mohutně investuje, a zatím tak akcionářům nenabízí atraktivní dividendy. Do roku 2014 chce vyplácet 70 % čistého zisku.

S akciemi na lyže

Na druhou stranu prý TMR ví, jak akcionáře přilákat. "Kdybych se na to díval jako investor-lyžař, tak bych si akcie TMR koupil, protože v současné době nabízejí pro akcie, které se obchodují na bratislavské burze, takzvaný akcionářský klub, a když si koupíte 130 akcií, dostanete permanentku na celý rok zdarma," upozornil Novotný.

Za posledních šest měsíců se akcie TMR na bratislavské burze pohybují mezi 43 a 44 EUR za kus. Spolumajitel TMR Igor Rattaj v úspěch na pražské burze věří kvůli pronájmu Špindlerova mlýna, který společnost získala od ČSTV na 20 let. V Polsku jedná TMR o pronájmu části polských Tater, ale zatím neúspěšně. Za firmou TMR stojí nejen na Slovensku, ale i v Čechách J&T Banka.

"Předpokládáme hlavně zájem individuálních investorů. Ti se stanou spoluvlastníky Tater, které jsou společnými horami Poláků a Slováků," řekl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý. Institucionální investoři by podle něj mohli mít o TMR zájem v případě, že by se firma rozhodla posílit kapitál emisí dalších akcií.

Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje okolo 7,3 miliardy Kč. Podle serveru Motejlek.com by se měly letošní tržby pohybovat okolo miliardy korun a čistý zisk nad hranicí 200 milionů Kč.

Tatry Mountain Resorts - profil společnosti na stránkách burzy v Bratislave
Zdroj: Rozhlas.cz