Muži jsou chytřejší než ženy, míní univerzitní profesoři
|

Muži jsou chytřejší než ženy, míní univerzitní profesoři

Proč je mezi vědci mnohem více mužů než žen? Možnou odpověď nabízí i průzkum mezi univerzitními profesory. Ti totiž (nehledě na to, zda jde o muže-profesory nebo ženy-profesorky, vždy šlo ovšem o profesory biologie, fyziky nebo chemie) označili muže za lepší ve většině důležitých charakteristik - kompetentnosti, šancí na trhu práce, případně vlastní chuti takové student(k)y vést v další kariéře.

Gender Věda

Takový názor profesorů je podle vedoucí studie Corinne Moss-Racusinové varující - studentky mají menší naději, že je sami profesoři na vysoké škole vyberou k některým zodpovědným úkolům, případně že jim sami budou ochotní poradit a vést je ve složitějších studijních úkolech. Potenciál mužských studentů totiž vnímají jako vyšší.

Názor na univerzitní studenty: Muži jsou chytřejší než ženy

Muži se z recese už nevzpamatují
Krize dopadla nejvíce na kariéry mužů. Pracovní trh už nebude nikdy takový jako dříve. Podle nové knihy Hanny Rosin "Konec mužů a vzestup žen" (The End of Men: And the Rise of Women) přetrvávající slabost ekonomik ve vyspělých zemích urychlila dlouhodobý proces přerodu výrobní ekonomiky ve znalostní.

Ženy jsou v investování lepší než muži
Něžné pohlaví podle vědeckých studií není až tak zranitelné, když přijde na investování. Ženy mají konzervativnější přístup, jsou schopné se při finančním plánování zabývat více aspekty naráz a hlouběji promýšlejí svá investiční rozhodnutí.