Luxusnímu zboží se daří, letos trh vzroste o 10 %
|

Luxusnímu zboží se daří, letos trh vzroste o 10 %

Trh s luxusním zbožím by se měl v roce 2012 nafouknout o zhruba 10 % na 212 miliard eur. Tvrdí to konzultantská firma Bain & Company ve své roční zprávě o situaci na trhu s luxusními výrobky. Motorem světové poptávky zůstává Čína, která obstarává polovinu asijského trhu. Jako národ Číňané v podílu na světových nákupech letos mají předstihnout i Američany. V prezentaci zprávy je zajímavý i graf, který odhaduje podíl jednotlivých metropolí na trhu v dané zemi.

Luxus Světová ekonomika
V roce 2012 by se měl trh s osobním luxusním zbožím přehoupnout přes 200 miliard eur Největší trhy s luxusním zbožím a jejich metropole Číňané nakupují nejvíc luxusního zboží na světě

Nejhodnotnější luxusní značky pro rok 2012
Louis Vuitton je s velkým náskokem nejhodnotnější značkou luxusního zboží na světě. Vyplývá to z analýzy konzultantské společnosti Interbrand, která mimo jiné zohledňuje význam značky pro hospodářské výsledky firmy. Které firmy se umístily v rámci segmentu luxusního zboží nejlépe a jaká je jejich hodnota?

Dolarových milionářů přibývá, ale bojí se investovat, pokud vůbec mají co
Celkové bohatství dolarových milionářů v roce 2011 kleslo všude ve světě s výjimkou Blízkého východu. Pokles o 1,7 % je prvním od roku 2008, kdy světem otřásala ekonomická krize a bohatství dolarových milionářů se snížilo o 19,7 %. Vyplývá to ze 16. zprávy o světovém bohatství, kterou zveřejnily společnosti Capgemini a RBC Wealth Management.

Zdroj: Bain & Company