Nová emise dluhopisů pro Čechy: Zajímavý výnos těsně před koncem světa
|

Nová emise dluhopisů pro Čechy: Zajímavý výnos těsně před koncem světa

Ministerstvo financí ČR připravilo na podzim další, v pořadí již třetí emisi státních spořicích dluhopisů. Upisovací období začne 5. listopadu a skončí nejpozději 30. listopadu, samotná emise proběhne 12. prosince. Novinkou bude tříletý prémiový dluhopis se zajímavým nadvýnosem nad dluhopisy, které jsou na trhu.

Státní dluhopisy Česká republika Spoření

V nabídce bude celkem 5 různých dluhopisů se splatností od 1,5 do 6,5 roku. Pokud jde o objem, ministerstvo financí by za úspěch považovalo 10 miliard Kč, objem emise každopádně nepřekročí 20 miliard Kč.

Novinkou bude tříletý prémiový dluhopis. Ten bude mít pevný kupón ve výši 0,5 % po prvním a druhém roce a 7,5 % po třetím roce. Jeho průměrný výnos tak bude 2,77 %.

I ministr Kalousek celý nápad se spořicími dluhopisy prezentuje jako způsob, jak na státním dluhu nechat vydělat vedle finančních institucí také střední třídu. A nelze s ním než souhlasit. Jen pro srovnání, aktuální výnos tříletého státního dluhopisu je okolo 0,53 %.

Na druhou stranu, kupte si dnes tříletý dluhopis, když bude za necelé dva měsíce konec světa:)

Výnosy 3letých státních dluhopisů ČR

10 zemí, kterým nejvíc hrozí bankrot
Společnost CMA Vision monitoruje dění na trzích s CDS. Které země byly podle kontraktů, jimiž se investoři zajišťují pro případ nesplácení závazků, ve třetím kvartálu nejvíce rizikové? A jak si vedla Česká republika?

Zdroj: Česká spořitelna