Akcie pohledem technické analýzy: Těsně nad propastí
|

Akcie pohledem technické analýzy: Těsně nad propastí

Technická analýza nenabízí příliš optimistický výhled na světové akcie. S&P 500, DAX a DJ EuroStoxx 600 a technické indikátory.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index spadl pod svůj 50denní klouzavý průměr. 50denní a kratší exponenciální průměry začaly klesat. MACD pokračuje v sešupu a nadále se drží pod spouštěcí linií. ROC20 v mínusu, ROC60 se pokouší o stabilizaci pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI kleslo až ke 40 bodům, navíc je pod svým 14denním klouzavým průměrem. Situace na technických indikátorech je jasně negativní. Navíc RSI ještě nenaznačuje přeprodanost.

Pro další vývoj bude klíčová psychologická úroveň na 1 400 bodech, která nyní působí jako úroveň podpory. Pokles pod ni by index pravděpodobně poslal až k 200dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru (nyní okolo 1 380 bodů).

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi zaveleli do útoku
Index S&P 500 nakonec přece jen vystoupil z býčího kanálu a dostal se pod 50denní klouzavý průměr. Za poslední týden ztratil 1,5 %. Cena od červnových minim do říjnových maxim pravidelně posilovala, v úterý však index zřetelně uzavřel níže a propadl se pod hladinu podpory 1 425 až 1 430.

DAX

Index se dostal až k 50dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru. 20denní klouzavý průměr začal klesat (a přibližovat se tak 50dennímu). MACD pokračuje v klesání, nadále pod spouštěcí linií. ROC20 těsně pod nulou, ROC60 pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI pod 50 body i svým 14denním klouzavým průměrem.

Technické indikátory jsou negativní a pravděpodobně pošlou index pod 50denní klouzavý průměr. Očekáváme, že index zamíří pod svůj 50denní klouzavý průměr. Další významná úroveň podpory je na 7 000 bodech.

DAX - technická analýza

Barry Ritholtz: Je čas se zbavit akcií, na 60 % nás čeká recese
Populární investor Barry Ritholtz vyprodává akcie. V minulosti přitom svými předpověďmi mnohdy odhadl další vývoj trhu. Které sektory podle něho nejvíc utrpí korekcí akciového trhu, a které pozice naopak v portfoliu ponechat? A kolik doporučuje Ritholtz držet hotovosti?

DJ EuroStoxx 600

Index se poslední týdny obchoduje v blízkosti 50denního exponenciálního klouzavého průměru do strany. MACD klesá a drží se těsně pod spouštěcí linií. ROC20 protíná nulovou úroveň, ROC60 se jí blíží (shora). RSI pod hranicí 50 bodů i svým 14denním klouzavým průměrem.

Celkově jsou technické indikátory negativní a index pravděpodobně prohloubí ztráty. Očekáváme, že index bude pokračovat v poklesu. Další úroveň podpory je okolo 264 bodů.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Jak obchodovat během výsledkové sezóny? Sledujte managementy firem!
Pozitivní překvapení - akcie půjdou nahoru, negativní překvapení - akcie půjdou dolů? Ano, tak mnozí uvažují a snaží se obchodovat v době zveřejňování firemních výsledků. Vědci ze tří amerických univerzit ale ve své nedávno zveřejněné studii přišli na něco jiného. Klíčové je to, jak se výsledky (ne)shodují s výhledy samotné společnosti.