Dow: Sázka na akciové psy se v roce 2012 vyplácí jen těsně
|

Dow: Sázka na akciové psy se v roce 2012 vyplácí jen těsně

Ne, nejsme tady v kynologickém kroužku. "Dogs of the Dow" ("psi indexu Dow Jones") je populární pasivní investiční strategie. V rámci ní by investoři měli vždy na začátku roku nakoupit do portfolia 10 akcií z indexu Dow, které mají nejvyšší dividendový výnos. Jak se letos těmto "psům" daří ve srovnání s celým trhem?

Dow Jones Světové akcie Investiční strategie

Jak ukazuje tabulka, celkový výnos (včetně reinvestovaných dividend) byl ke 2. říjnu 16,16 %. Zbytek indexu Dow za letošní rok zatím vynáší "jen" 14,70 %. Strategie tak letos zatím funguje, i když rozdíl není příliš výrazný.

Nejlépe jsou na tom zatím v rámci "psů" akcie General Electric a AT&T. Naopak ve ztrátě, jako jediný, je letos zatím Intel.

Ačkoli tedy akcie firem, které na začátku roku nabízely nejvyšší dividendový výnos, překonávají výkonností celý index, nejlepší akcie v rámci Dow mezi "psy" rozhodně nepatří. Jde o Bank of America s více než 60% zhodnocením od začátku roku.

"Psi" a "nepsi" v indexu Dow v roce 2012

Marc Faber: Aktuálně nevěřím ničemu, jsem univerzální medvěd
Známý investor Marc Faber je stále přesvědčen, že svět na 100 % čeká recese. Akcie jsou podle něho zralé na masivní výprodej. Zlato může dlouhodobě stále těžit z uvolněné měnové politiky a strachu investorů, má ale za sebou příliš rychlý růst, takže krátkodobě ani jemu Faber nevěří.

Zdroj: Bespoke Investment Group