Týden na trzích podle burzovních grafů: Jsou býci unavení?
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Jsou býci unavení?

Index S&P 500 je silně překoupený, ani pozitivní zprávy z posledních tří dnů jej nepřiměly k výraznějšímu růstu. Například v pátek byla zpráva o poklesu míry nezaměstnanosti pozitivním překvapením - a co na to index? Po úvodním růstu o 0,7 % skončil na nule. Stejně jako v předchozích dvou dnech počáteční optimismus vyprchal. Jako by index říkal: "Jsem unavený, dávám si pauzu."

Technická analýza VIX Světové akcie Volatilita

Od minulého týdne se na grafech nic nezměnilo. Index zůstává v rostoucím kanálu a výhled pro další vývoj je pozitivní. Spodní linie kanálu, kde je support, je na hladině 1 420. Předtím ještě lze za slabší support považovat rozpětí 1 430 až 1 440. To je oblast, kam za poslední dva týdny klesla cenová minima. Na straně rezistence jsou důležité hladiny 1 475 a 1 500.

S&P 500

S&P 500 - technická analýza

Index volatility VIX zůstává na nízkých hodnotách, je pod klesající trendovou čárou a potvrzuje býčí vývoj na akciích. V pátek se na začátku obchodního dne dokonce znovu podíval pod 14, dostal se do "překoupené" oblasti a signalizuje nástup korekce. Před dvěma týdny (24. až 26. září) byla situace obdobná a index S&P 500 mírně korigoval. Růst VIX se ovšem tehdy zastavil pod trendovou čárou.

Jestliže při očekávané korekci index volatility vystoupá nad klesající trendovou čáru a začne formovat novou rostoucí formaci, tedy půjde nad 19, případně nad 21, je potřeba se připravit na změnu trendu na akciovém trhu.

Index volatility VIX

VIX - technická analýza

Závěr: Index S&P 500 je silně překoupený, ani pozitivní zprávy posledních tří dnů jej nepřiměly k výraznějšímu růstu. Například v pátek byla zpráva o poklesu míry nezaměstnanosti pozitivním překvapením. Index S&P 500 však po úvodním růstu o 0,7 % skončil na nule, podobně jako v předchozích dvou dnech, které sice skončily v zeleném, ale počáteční růstový optimismus během nich postupně vyprchával.

Podstatné je, že index zůstává v rostoucím kanálu, takže je výhled nadále pozitivní. Support je na spodní linii rostoucího kanálu na hladině 1 420 a rezistence na 1 475 a 1 500.

V úterý začne vyhlašování hospodářských výsledků za třetí kvartál tradičně společnost Alcoa. V týdnu se svými čísly pochlubí také například Wells Fargo a JPMorgan. Očekávání nejsou bůhvíjaká, proto před růstem a novým letošním maximem ještě lze čekat korekci.

Výsledková sezóna v USA začíná. Růst zisků nečekejte
S&P 500 nadopovaný Bernankeho QE3 a jinými stimuly se přibližuje svému pětiletému maximu. Horší je to už s očekávanými výsledky. Guidance managementů společností z indexu jsou nejchmurnější od roku 2001.