Výsledková sezóna v USA začíná. Růst zisků nečekejte
|

Výsledková sezóna v USA začíná. Růst zisků nečekejte

S&P 500 nadopovaný Bernankeho QE3 a jinými stimuly se přibližuje svému pětiletému maximu. Horší je to už s očekávanými výsledky. Guidance managementů společností z indexu jsou nejchmurnější od roku 2001.

Světové akcie Výsledková sezóna

Analytici podle agentury Thomson Reuters (analýza ze 3. října) odhadují pokles zisků o 2,3 %, což je první propad od třetího čtvrtletí 2009, kdy Spojené státy bojovaly s recesí. Evropská dluhová krize, zpomalení čínské ekonomiky a anemické oživení ekonomiky USA si vybírají na korporátních ziscích svou daň. Nejistota ohledně "fiskálního útesu" odrazuje firmy od investic a náboru nových zaměstnanců.

Očekávaný růst zisku - S&P 500

Výsledkovou sezónu odstartuje jako obvykle hliníkárenský gigant Alcoa, který stejně jako Yum! Brands reportuje v úterý. V týdnu pak své výsledky představí ještě například Costco, Fastenal, JPMorgan Chase a Wells Fargo.

Alcoa (9. 10.)

Alcoa

Yum! Brands (9. 10.)

Yum! Brands

USA čeká nejhorší deprese všech dob. Proč to skončí tak špatně?
Amerika příkladem prosperity a pokroku? Bývávalo! Většina z nás raději zavírá oči nad tím, jak světové impérium upadá – ekonomicky i morálně - a pouze hromadí dluhy. Na amerických zpravodajských kanálech přibývá zpráv varujících před dekádami ekonomické deprese daleko větších rozměrů než té, kterou Američané zažili po roce 1929.

Costco (10. 10.)

Costco

Fastenal (11. 10.)

Fastenal

JPMorgan Chase (12. 10.)

JPMorgan Chase

Wells Fargo (12. 10.)

Wells Fargo

Investoři se mohou v závěru roku těšit na dividendové žně
Firmy ve Spojených státech budou ve zbytku roku 2012 oznamovat nadstandardní množství speciálních dividend. Obávají se totiž plánovaného zvýšení daní. Tvrdí to analytici z americké investiční banky Goldman Sachs. Ti označili i 15 firem, které podle nich patří k nejžhavějším kandidátům na vyplacení mimořádné dividendy.

Zdroj: Thomson Reuters