Yardeni: Trh miluje odkládání apokalypsy, americké akcie do konce roku ještě posílí
|

Yardeni: Trh miluje odkládání apokalypsy, americké akcie do konce roku ještě posílí

Ed Yardeni ze společnosti Yardeni Research je ohledně vývoje amerických akcií relativně optimistický, alespoň ve krátkodobém horizontu čtvrtého kvartálu. Jejich potenciál růstu odhaduje někde mezi 5 a 7 %.

Světové akcie Výsledková sezóna
Další tržní růst po odvrácení apokalypsy? Ed Yardeni se možná ptá správně

Navzdory řadě rizikových faktorů (fiskální útesu, euro-krize, zpomalující čínská ekonomika) by se index S&P 500 mohl podle Yardeniho dostat vysoko nad 1 500 bodů Hlavním tématem totiž v době, kdy centrální banky zaplavily trh penězi, budou výsledky (amerických) firem.

Zisky firem v indexu S&P 500 mohou v aktuální výsledkové sezóně, kterou naplno zahájí úterní výsledky Alcoy, mohou poprvé po třech letech mezikvartálně klesnout (na zhruba 100 USD), podle Yardeniho by ovšem v příštím roce mohly bez problémů vystoupat až ke 110, možná až ke 115 USD.

"P/E indexu S&P 500 by se mělo pohybovat zhruba okolo 14, když vezmeme v úvahu současné prostředí," uvedl Yardeni pro CNBC. "Býčí trh trvající od března 2009 lze považovat za sérii nárůstů, v níž obavy z apokalypsy střídají rally díky úlevě, že apokalypsa znovu nepřišla. Trh to miluje."

Výsledková sezóna v USA začíná. Růst zisků nečekejte
S&P 500 nadopovaný Bernankeho QE3 a jinými stimuly se přibližuje svému pětiletému maximu. Horší je to už s očekávanými výsledky. Guidance managementů společností z indexu jsou nejchmurnější od roku 2001.

Zdroj: Yardeni.com