S&P 500, DAX: Technická analýza naznačuje spíše pokles
|

S&P 500, DAX: Technická analýza naznačuje spíše pokles

Očekáváme, že se index S&P 500 pokusí překonat nedávné lokální maximum okolo 1 466 bodů, ale potenciál případného růstu je jen omezený. Proto odhadujeme, že index uzavře týden poblíž současných úrovní. Německé akcie (DAX) podle nás během týdne otestují spodní hranici rostoucího trendového kanálu, což rozhodne o dalším vývoji. Při jejím proražení by hrozil ostřejší pokles.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Index se celkem rychle dokázal oklepat ze ztrát a opět se přiblížil nedávným pětiletým maximům. Klouzavé průměry rostou v býčí formaci. MACD zastavilo pokles a blíží se ke spouštěcí linii. ROC20 lehce kleslo a nadále se drží mírně v plusu. ROC60 naopak stouplo nad svůj 20denní klouzavý průměr a je opět blízko nedávnému maximu. RSI vzrostlo a těsně se dostalo nad 14denní klouzavý průměr.

Celkově jsou technické indikátory lehce negativní. Navíc se index nachází poblíž nedávných maxim. Očekáváme, že se index pokusí překonat nedávné lokální maximum okolo 1 466 bodů, ale potenciál případného růstu je jen omezený. Proto odhadujeme, že index uzavře týden poblíž současných úrovní.

S&P 500 - technická analýza

DAX

Index se v posledních dnech přiblížil ke spodní hranici rostoucího trendového kanálu. MACD klesá a drží se pod spouštěcí linií. ROC20 klesá k nulové úrovni, ROC60 pod 20denní klouzavý průměr. RSI se nepodařilo překonat 14denní klouzavý průměr a pokleslo.

Technické indikátory jsou mírně negativní. Očekáváme, že index otestuje spodní hranici trendového kanálu (nyní kolem 7 250). Případné proražení by vyvolalo výraznější pokles.

DAX - technická analýza

Poznámka: Grafy jsou aktuální k závěrečným hodnotám z 5. října 2012.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Jsou býci unavení?
Index S&P 500 je silně překoupený, ani pozitivní zprávy z posledních tří dnů jej nepřiměly k výraznějšímu růstu. Například v pátek byla zpráva o poklesu míry nezaměstnanosti pozitivním překvapením - a co na to index? Po úvodním růstu o 0,7 % skončil na nule. Stejně jako v předchozích dvou dnech počáteční optimismus vyprchal. Jako by index říkal: "Jsem unavený, dávám si pauzu."