Akcie pohledem technické analýzy: Dalším poklesům zabrání až další úrovně podpory
|

Akcie pohledem technické analýzy: Dalším poklesům zabrání až další úrovně podpory

Americké, evropské a německé akcie by měly v příštích dnech spíše mírně klesat. Úrovně podpory jsou vzdálené ještě několik procent, naopak k proražení rezistencí trhy jen sotva najdou sílu. Řecko zatím stále čeká na peníze a bude podle odhadů Troiky potřebovat další desítky miliard v dalších letech, fiskální útes se teprve začíná řešit.

Technická analýza Světové akcie

S&P 500

Výsledek amerických voleb přinesl prudký pokles indexu. Ten prolomil důležité úrovně podpory a sklouzl až k 200dennímu exponenciálnímu klouzavému průměru. MACD pokračuje v poklesu, zároveň je pod spouštěcí linií. Obě ROC v mínusu, ROC60 navíc pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI pokračovalo v poklesu až k hranici přeprodanosti, kde se (prozatím) stabilizovalo.

Situace na technických indikátorech je dále negativní. Na druhou stranu se teď index nachází nad důležitou úrovní podpory. Pro další vývoj bude klíčové, zda index zastaví pokles na 200denním exponenciálním klouzavém průměru (pak by následovala stabilizace), nebo pod něj klesne. Každopádně si myslíme, že dojde k jeho testování (pravděpodobně na konci týdne).

S&P 500 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Medvědi dominují, VIX ale katastrofu zatím nepotvrdil
Po dlouhé době investoři zažili "výživný" týden. Index S&P 500 znovuzvolení amerického prezidenta přivítal propadem o více než 2% a ujistil všechny, že zvýšená volatilita od poloviny října bude nabývat na razanci.

DAX

Index ke konci minulého týdne klesl pod 50denní exponenciální klouzavý průměr. Kratší klouzavé průměry (20 a 50) začaly klesat. MACD spadlo pod spouštěcí linii a vydalo prodejní signál. ROC20 těsně okolo nuly, ROC60 k nule klesá a nachází se pod 20denním klouzavým průměrem. RSI se stabilizuje, avšak pod hranicí 50 bodů i 14denním klouzavým průměrem.

Technické indikátory jsou celkově lehce negativní. Očekáváme, že index bude pokračovat v mírném klesání. Další důležité úrovně podpory jsou okolo 7 000 bodů.

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index se poslední týden vyvíjel opět do strany s tím, že v zásadě překonal (směrem dolů) 50denní exponenciální klouzavý průměr. MACD se pohybuje okolo spouštěcí linie. Obě ROC v blízkosti nuly, ROC60 zároveň pod svým 20denním klouzavým průměrem. RSI se pokouší o stabilizaci v okolo hranice 50 bodů, kde se nachází i jeho 14denní klouzavý průměr.

Technické indikátory jsou v souhrnu lehce negativní, proto hrozí pokles pod 50denní klouzavý průměr. Očekáváme, že index bude v průběhu tohoto týdne mírně klesat. 200denní klouzavý exponenciální průměr je ale stále relativně daleko (asi 3 % pod současnou hodnotou).

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Index PX: Technická analýza
K technické analýze jsme využili delší časový horizont s týdenními závěrečnými cenami na svíčkovém grafu, abychom ilustrovali situaci indexu PX a možné pohyby, které jej čekají. Index se nachází poblíž úrovně podpory (936 bodů), na druhé straně je také blízko výrazné úrovni odporu (červená linka), což znamená, že následující pohyb bude asi větší, aby mohlo dojít k proražení těchto úrovní. Na základě této trojúhelníkové formace nelze určit následující pohyb, ale vzhledem k tomu, že zespoda index drží dvojnásobná podpora, měl by být další pohyb indexu spíše nahoru.