ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků z České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Komerční banka: Akcie reagovaly na výsledky za 3. kvartál poklesem až k 200dennímu klouzavému průměru (okolo 3 716 Kč), kde našly podporu, což jim pomohlo výše.

ČEZ: Horší než očekávané výsledky za 3. kvartál (tržby, EBITDA i čistý zisk pod konsensem trhu) spolu se sníženým výhledem EBITDA na letošní rok (z 87,9 miliardy Kč na 85 miliard) poslaly akcie společnosti až pod důležitou psychologickou úroveň 700 Kč. I když je výhled ziskovosti na další čtvrtletí relativně slabý, vidina dividendového výnosu na současných úrovních nad 6 % by investory mohla přilákat zpět.

Telefónica C.R.: Akcie po uplynutí rozhodného data pro výplatu 13 Kč na akcii ze snížení základního kapitálu zaznamenaly výrazný propad až k úrovním naposledy dosaženým v roce 2009.

Pegas Nonwovens: Firma zveřejní čtvrtletní výsledky 22. listopadu. Ty by měly být především ovlivněny pozitivním vývojem cen polymerů a vývojem kurzu EURCZK. Na druhou stranu ČS očekává meziroční pokles provozního zisku pod 8 milionů eur kvůli odpisům. Očekává také, že společnost potvrdí svůj letošní výhled EBITDA, kde čeká meziroční nárůst o 5 až 15 % (stejně jako nárůst produkce meziročně o pětinu).

NWR: Společnost představila výsledky za 3. čtvrtletí, které byly pozitivní. Firma navíc potvrdila výhledy těžby, prodejů a nákladů na celý rok. To ale titulu neposkytlo ochranu před celkově negativním globálním sentimentem u těžařů a akcie zaznamenaly negativní týdenní výkonnost, která je poslala na nové lokální minimum.

VIG: Společnost představuje výsledky za 3. čtvrtletí 27. listopadu. ČS očekává, že se čisté předepsané pojistné proti minulému roku, o něco vyšší by měl být i čistý zisk. Společnost je na cestě k dosažení rekordních výsledků za letošní fiskální rok.

Zdroj: Česká spořitelna