Kouzlo marží: Samsung strčí Google do kapsy. Díky Googlu
|

Kouzlo marží: Samsung strčí Google do kapsy. Díky Googlu

Provozní zisk z mobilního segmentu společnosti Samsung rychle roste, a to především díky řadě mobilů Galaxy a rozvoji trhu s tablety. Korejská firma tímto ziskem bezpečně překonává provozní zisk jedné z největších firem na světě, amerického Googlu. Přitom největší úspěchy Samsungu úzce souvisejí s nástupem mobilního operačního systému Android z dílny Googlu.

Alphabet (Google) Marže Samsung
Provozní zisk Samsungu z mobilního segmentu překonal celkový provozní zisk Googlu

Konec doby Googlové? Na které akcie vsadit v době internetového převratu
Něco se děje. Lidé méně vyhledávají, a to poprvé v historii internetu. Ukázala to čísla z září, kdy lidé meziročně vyhledávali na internetových vyhledávačích o 4 % méně. V posledních dvou letech se přitom růst počtu vyhledávacích dotazů zvyšoval pravidelně zhruba 10% tempem. Uvedla to mimo jiné společnost Macquarie Securities, která trh sleduje od roku 2006.

Google překonal příjmy z reklamy všechna tištěná média v USA
Google v prvním pololetí 2012 poprvé překonal tržbami za reklamu příjmy tištěných amerických médií. Vzestup online reklamních příjmů jako takový není žádnou novinkou, online reklama si udržuje pozici druhého nejvýznamnějšího inzertního média hned za dosud nepřekonanou televizní obrazovkou.