Akcie budou klesat do února, pokud platí tento graf
|

Akcie budou klesat do února, pokud platí tento graf

Někdy je obrázek lepší než padesát vět. Vývoj amerických akcií (index S&P 500) v posledních třech letech čtyřech letech probíhá ve vlnách růstu a poklesu, které jsou vyvolané chamtivostí spekulantů a náladou centrálních bankéřů, kteří přiživují trh levnými penězi. Až do února 2013 tato pravidelnost hovoří jasně v neprospěch akcií.

Světové akcie
S&P 500

Akcie a ekonomika: Nemusí být tak zle aneb 4 důvody k býčí náladě
Čína se nadechne k novému růstu, Evropa se díky ECB vyhne armagedonu a ve Spojených státech politici odvrátí, alespoň částečně, největší hrozby spojené s fiskálním útesem. Tak optimisticky se na současnou světovou ekonomiku dívá Joachim Fels z Morgan Stanley. A není zdaleka sám - černé scénáře přestávají ekonomy bavit, mnozí vyzývají k realističtějšímu pohledu na věc.

Akcie na další čtyři roky: Obamovi akcioví miláčci, které možná neznáte
Následující čtyři roky nebudou pro amerického prezidenta Obamu procházkou růžovou zahradou. Bude se muset dohodnout s polarizovaným Kongresem na záchraně USA před pádem z fiskálního útesu a vymyslet strategii, díky níž se podaří urychlit neduživé oživení ekonomiky. Vláda demokratického prezidenta ovšem řadě akcií svědčila, což by mohlo pokračovat. O které tituly například jde?

Zdroj: Zero Hedge