Pegas Nonwovens: Výsledky podle očekávání a potvrzený výhled
|

Pegas Nonwovens: Výsledky podle očekávání a potvrzený výhled

Společnost Pegas Nonwovens reportovala výsledky za 3Q2012. Ty mírně překonaly odhady na provozním a čistém zisku, tržby mírně zaostaly. Management společnosti potvrdil celoroční výhled (růst EBITDA o 5 až 15 %), nicméně na spodní hranici indikovaného rozpětí.

PFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens) Akcie ČR Výsledková sezóna

Dosažení celoročního plánu bude pro společnost dle názoru J&T Banky výzvou, výsledky za 4Q2012 budou negativně ovlivněny růstem cen polymerů. Pozitivně se na výsledcích za 3Q2012 projevil pokles cenové hladiny základních materiálů (polymerů), nicméně následný růst negativně zasáhne 4Q2012.

Meziroční růst reportovaných čísel na provozní úrovni je vzhledem k nové výrobní lince očekávané, čistý zisk je podstatně vyšší ve srovnání s předchozím rokem. Rozdíl je ve finančních položkách a posilující koruně vůči euru v 3Q2012.

Pegas zopakoval, že očekává plně vyprodanou výrobní kapacitu na rok 2013. Dostavba výrobní linky v Egyptě postupuje podle plánu a komerční výroba by měla začít v 3Q2013. Samotné výsledky za 3Q12 jsou podle očekávání a hodnotíme je neutrálně, vedení společnosti také potvrdilo celoroční výhled.

Pegas Nonwovens - výsledky za 3Q2012

Plenky Huggies od Kimberly-Clark vzdávají boj o Evropu. Co to znamená pro dodavatelskou Pegas Nonwovens?
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens podle slov IR manažera Ondřeje Kouřila aktuálně analyzuje možné dopady rozhodnutí globální společnosti Kimberly-Clark ukončit výrobu a prodej svých dětských plenek Huggies na většině evropského trhu. Akcie Pegasu v pátek na zprávu reagovaly poklesem o 2,69 %.

Zdroj: J&T Banka