Euro rozhodlo: Prosinec bude krásně zelený
|

Euro rozhodlo: Prosinec bude krásně zelený

Trhy mají za sebou skvělý týden. Myslím si, že je rozhodnuto, kam se převážně budou trhy ubírat v prosinci. K mé jistotě přispěl jeden faktor, a sice slabý dolar a silné euro. To v pátek překonalo jak 50denní,tak 200denní průměr, takže má otevřenou cestu k úrovni 1,34 EURUSD.

Technická analýza Světové akcie EUR/USD

Euro

Slabý dolar a silné euro by měly příznivě ovlivnit nejen evropské trhy, ale i výkonnost kovů, dalších měn (AUD, CAD) a amerických akcií. Ty ale budou za těmi evropskými zaostávat (dokud bude euro silné).

ETF na EURUSD

S&P 500

Překotný růst ceny potvrzuje můj názor ze začátku října, že index zamíří k úrovni 1 500 bodů. Asi ne hned, protože růst rovnou k novým maximům by byl nenormální po silných propadech z uplynulých několika týdnů. Přece jen bych stále čekal ještě nějaký pokles.

Ale vzhledem k silnému euru a slabému dolaru vidím nové maximum koncem roku jako velice reálné. Trhy jdou od extrému k extrému, velký strach rychle vystřídala euforie. Tradeři mají naopak strach, aby jim neutekly cenové přírůstky. O tom, že by měl ještě přijít pokles, vypovídají i objemy obchodů, které měly v uplynulých pěti obchodních dnech jasně klesající tendenci.

S&P 500 - technická analýza

Nasdaq

Situace u tohoto důležitého indexu není ideální. Propady z předchozích týdnů byly příliš silné. Ovšem market breadth indikátory již silné jsou, tradeři znovu akumulovali akcie. Na grafu jsou objemové indikátory ty uprostřed, ty dolní jsou založené na ceně a na nových maximech skupiny 100 akcií z amerického trhu s nejdelší historií (většina blue chips).

Čekal bych po současné růstové vlně nějaký pokles, ale celkově bude směr pro akcie podle mého názoru v prosinci nahoru.

Nasdaq - technická analýza

Výhled hlavních světových měn a jedna vtipná poznámka k Řecku
Výhled na korunu, dolar, euro i polský zlotý. Měsíční a půlroční cílové ceny z dílny analytiků České spořitelny.

Insideři akciím věří, trhy by se do konce roku mohly zazelenat
Akciový trh by mohl do konce roku předvést další růstovou vlnu. Naznačuje to chování insiderů ve velkých amerických firmách. To ukazuje, že by korekce na akciovém trhu mohla být minulostí. Nakupují totiž mnohem více akcií v poměru k prodávaným, než je běžné.