Růst zisků amerických firem? Mýtus, který živí těchto 10 společností
|

Růst zisků amerických firem? Mýtus, který živí těchto 10 společností

Americká banka Morgan Stanley předpokládá, že se index S&P 500 během roku 2013 bude pohybovat okolo současných hodnot, hlavní akciový stratég Adam Parker počítá s hodnotou 1 434 bodů na konci příštího roku. Kromě jiného ve své analýze trhu zjistil, že 88 % růstu zisku firem v indexu S&P 500 obstarává pouhých 10 firem.

Světové akcie Zisky Výhled na rok 2013

V roce 2013 by se tato statistika měla změnit v prospěch ostatních firem, i když z podstatné části kvůli tomu, že se růst zisků v podstatě zastaví. Na 10 největších přispěvatelů tak připadne pouze 34 % růstu.

Velká jména ovšem budou hrát stále důležitou roli. "Apple, Bank of America, Microsoft, General Electric a Google se samy postarají o čtvrtinu růstu zisků v rámci indexu S&P 500," tvrdí Parker.

10 firem obstaralo 88 % růstu zisku na akcii v rámci indexu S&P 500

Čtyři hrozby pro trh: Rok 2013 nebude o predikcích, ale o překvapeních
Čtyři hlavní faktory budou minimálně zkraje roku 2013 ovlivňovat trhy. V rozhovoru na CNBC to uvedl známý, i když ve svých předpovědích ne vždy zcela úspěšný investor Byron Wien z Blackstone Advisory Partners. Těmito faktory jsou pokles ziskovosti amerických firem, fiskální útes, napětí na Blízkém a Středním východě a krize v eurozóně.

Zdroj: Morgan Stanley