Zajímavá akcie po případné korekci: Lufthansa potvrdila zájem o spolupráci z Turky, šetřit ale bude dál
|

Zajímavá akcie po případné korekci: Lufthansa potvrdila zájem o spolupráci z Turky, šetřit ale bude dál

Německá letecká společnost Lufthansa profituje z úsporných opatření, která zavedla. Akciím pomohl v růstu na přelomu října a listopadu především kvartální report výsledků, který potvrdil rostoucí zisky. V dlouhodobějším horizontu může akciím pomoci i prohlášení tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdoğana, který vyzval k bližší spolupráci leteckých společnosti Lufthansa a Turkish Airlines.

Světové akcie

Naznačil dokonce, že by se obě letecké společnosti mohly v budoucnu spojit. Lufthansa zatím potvrdila pouze to, že s Turkish Airlines jedná o bližší spolupráci.

Ještě do konce roku by podle agentury Reuters mohla Lufthansa ukončit jedny z nejdéle trvajících sporů se svými zaměstnanci. Palubní personál Lufthansy už svými stávkami za vyšší platy několikrát zcela ochromil německý letový provoz. Analytici oslovení agenturou Reuters předpovídají, že smír mezi vrcholným managementem a zaměstnanci by mohl nastat už v polovině listopadu. To by samozřejmě pomohlo i akciím společnosti.

Proti informacím Reuters hraje fakt, že firma při posledním oznámení výsledků v tiskové zprávě uvedla, že chce nadále zefektivňovat náklady, tedy šetřit. V budoucnu tak nejspíše není vyloučena ani další stávka. Pokud by se k ní pracovníci aerolinek odhodlali ještě před Vánocemi, kdy je letištní provoz nejfrekventovanější, zisky Lufthansy i kondici jejích akcií by to jistě ovlivnilo.

"Akcie Lufthansy jsou po dobrých kvartálních výsledcích hodně nahoře, nad cílovými cenami, z krátkodobého hlediska jsou i po technické stránce zralé spíše na korekci pod 12 eur. Pak - pokud se naplní předpoklady o spolupráci s Turkish Airlines, firma dokáže dále šetřit, ale vyhnout se stávkám a zásadně se nezhorší celkový sentiment na trhu - mohou být zajímavé k nákupu," uvedl Martin Loos k nákupu.

Deutsche Lufthansa

Aktuální investiční doporučení pro akcie Deutsche Lufthansa

Deutsche Lufthansa - aktuální investiční doporučení

Němci nevěří, že utáhnou eurozónu na zádech
Index podnikatelského klimatu v Německu prodloužil v říjnu sérii poklesů. Klesl na rovných 100 bodů ze zářijových 101,4 bodu, čekal se naopak mírný růst na 101,6 bodu. V Německu se podle úterních údajů zhoršil i výhled nákupních manažerů (PMI), horší než očekávaný zisk oznámil i Volkswagen. Šéf ECB sice v německém parlamentu uklidňoval, jak mohl, ale Němci jsou stále pesimističtí. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží.