Euro, koruna a dolar pohledem technické analýzy
|

Euro, koruna a dolar pohledem technické analýzy

Týden bude ve znamení zasedání Fedu a summitu EU, ale technická analýza může napovědět, jak se bude obchodovat s měnami, které investory u nás zajímají možná nejvíce, tedy s korunou, eurem a dolarem.

Technická analýza EUR/USD Česká koruna EUR/CZK

EURCZK

Hladina 25,20 spolu s 60- a 200denním klouzavým průměrem by mohla zastavit další posilování koruny. Momentum začíná být převážené směrem k poklesu, jen ROC60 je stále výjimkou a ukazuje na růstový trend. Pravděpodobnost poklesu pod hladinu 25,20 roste.

EURCZK - technická analýza

EURUSD

Klouzavé průměry by mohly poskytnout podporu pro euro. Pokud evropskou měnu neudrží, je dalším cílem hladina 1,2673.

EURUSD - technická analýza

Anketa: Euro, koruna a dolar do konce roku a na jaře pohledem českých investičních profesionálů
Kdo se v tom má vyznat? V Evropě pokračuje dluhová krize, která dopadá na ekonomický růst, ve Spojených státech centrální banka uvolňuje měnovou politiku, nejnižší možné sazby drží i ČNB. Jak na tom budou koruna a dolar vůči euru na konci roku a v prvním pololetí 2013? Zeptali jsme se českých investičních odborníků.

Barrosův plán dvourychlostní Evropy: Jak se vám líbí?
Podle předsedy Evropské komise Josého Manuela Barrosa je koncept "dvourychlostní" Evropy téměř nevyhnutelný. Pokud má být totiž eurozóna posílena, musí mít všech 17 zemí sdílejících jednotnou měnu rychlejší integraci než širší Evropská unie při zachování politiky pro všechny státy Evropské unie, zejména pak jednotného trhu.