Česká republika je v EU osmá nejpříjemnější pro podnikatele
|

Česká republika je v EU osmá nejpříjemnější pro podnikatele

Česká republika je osmou nejpříjemnější zemí v rámci Evropské unie pro podnikatele, kteří chtějí v té které zemi investovat. Vyplývá to z aktuálního Business Indexu ČS, který sestavila EU Office České spořitelny.

Investice Česká republika

Business Index ČS obsahuje sedm statistik, které jsou důležitým podkladem pro podnikatele, který se rozhoduje o investici do zahraničí. Důležitou součástí Business Indexu je i dynamický rozměr – na základě jeho výsledků se dá posoudit, zda se podnikatelské prostředí v dané zemi vyvíjelo pozitivním způsobem, nebo naopak převažovaly negativní aspekty. Pro tyto účely byl index dopočítán zpětně až do roku 2008.

Business Index ČS 2012

Česká koruna v roce 2013: Nepodceňujte Rockyho, i když mu nevěří ani jeho trenér z ČNB
Ekonomický výhled na rok 2013 není růžový. Půl Evropy se zmítá v hluboké krizi, druhá půlka je na hraně recese a doma vládne blbá nálada. Daňové zákony se mění tak rychle, že člověk někdy ani neví, jaké daně budou za měsíc. O některých problémech lze diskutovat, lze s nimi nesouhlasit, ale to je tak vše, co s nimi můžeme dělat. Neovlivníme další kolo evropské dluhové krize, výši sazeb DPH ani kurz koruny ode dneška za rok. Některé věci však ovlivnit můžeme, například při jakém kurzu za rok směníme příjmy z vývozu.

Zdroj: Česká spořitelna