Marc Faber: Tenhle graf jste už asi viděli, ale opravdu - některé akcie mají a budou mít smysl
|

Marc Faber: Tenhle graf jste už asi viděli, ale opravdu - některé akcie mají a budou mít smysl

Marc Faber rád kritizuje a kreslí čerty na zeď. Mnohdy oprávněně. Proto se investoři ve chvíli, kdy se mu nějaká investice líbí, naučili naslouchat. Ve svém nedávném reportu vyzdvihl význam akcií v rámci investičního portfolia. Jaké tituly se mu líbí nejvíce?

Světové akcie Dividendy Marc Faber QE4

Ne, bohužel nelze dát ruku do ohně za to, že investor Faberova formátu hezky celému světu vytroubí, na co doopravdy sází. Nicméně myšlenka, která mu je dlouhodobě blízká, je natolik známá a pochopitelná, že v ní jen těžko budeme hledat nějaký chyták.

Podíl akcií s dividendovým výnosem vyšším, než jsou výnosy 10letých státních amerických dluhopisů, je velice vysoký (okolo 60 %). Proto jsou dividendové akcie pro dlouhodobé portfolio vhodnější než dluhopisy, které navíc díky vyšší poptávce (Fed od ledna bude nakupovat měsíčně za 45 miliard USD) budou pravděpodobně nabízet stále nižší výnos, ať to s fiskálním útesem a politickým hašteřením ve Washingtonu dopadne jakkoli.

Podíl akcií s dividendovým výnosem vyšším než výnosy 10letých státních dluhopisů USA

QE4 je tady, ale zajímá to ještě někoho?! Fed nahradí Twist 45 miliardami měsíčně na nákupy státních dluhopisů
Americká centrální banka poprvé v historii navázala výhled své hlavní úrokové sazby (aktuálně 0 až 0,25 %) na míru nezaměstnanosti a inflace. Navíc podle očekávání nahradí končící operaci Twist programem odkupu státních dluhopisů, a to od ledna 2013 každý měsíc za 45 miliard USD.