Euro, koruna, dolar a jen pohledem technické analýzy
|

Euro, koruna, dolar a jen pohledem technické analýzy

Euro díky uklidnění situace v Evropě posiluje vůči většině světových měn. Na silnou korunu je připravena reagovat ČNB, Fed v USA i Japonská centrální banka uvolňují měnovou politiku. Názor na měnový trh opřený o technickou analýzu ale zohledňuje i krátkodobější trendy a faktory.

Technická analýza EUR/USD EUR/CZK

EURCZK

Hladina 25,20 spolu s 60- a 200denním klouzavým průměrem by mohla zastavit další posilování koruny. Momentum je stále zřetelněji převážené směrem k poklesu, takže roste pravděpodobnost poklesu pod hladinu 25,20.

EURCZK - technická analýza

Česká koruna v roce 2013: Nepodceňujte Rockyho, i když mu nevěří ani jeho trenér z ČNB
Ekonomický výhled na rok 2013 není růžový. Půl Evropy se zmítá v hluboké krizi, druhá půlka je na hraně recese a doma vládne blbá nálada. Daňové zákony se mění tak rychle, že člověk někdy ani neví, jaké daně budou za měsíc. O některých problémech lze diskutovat, lze s nimi nesouhlasit, ale to je tak vše, co s nimi můžeme dělat. Neovlivníme další kolo evropské dluhové krize, výši sazeb DPH ani kurz koruny ode dneška za rok. Některé věci však ovlivnit můžeme, například při jakém kurzu za rok směníme příjmy z vývozu.

EURUSD

Pravděpodobný je návrat do předchozího trendového kanálu a další růst, tedy posilování eura vůči dolaru. RSI je na překoupené úrovni, jinak indikátory hovoří pro růst.

EURUSD - technická analýza

QE4 je tady, ale zajímá to ještě někoho?! Fed nahradí Twist 45 miliardami měsíčně na nákupy státních dluhopisů
Americká centrální banka poprvé v historii navázala výhled své hlavní úrokové sazby (aktuálně 0 až 0,25 %) na míru nezaměstnanosti a inflace. Navíc podle očekávání nahradí končící operaci Twist programem odkupu státních dluhopisů, a to od ledna 2013 každý měsíc za 45 miliard USD.

EURJPY

Euro je vůči jenu silně překoupené, takže je pravděpodobná další korekce. Chystané uvolnění měnové politiky v Japonsku již tamní měnu srazilo o několik procent.

EURJPY - technická analýza

Japonský boj s deflací: Tentokrát všechno jinak?
Až čas ukáže, zda nastupující premiér Šinzó Abe vyhraje válku, kterou v posledních dnech vyhlásil deflaci. Jedno je však jisté - japonská centrální banka bude mnohem agresivnější než dosud.