Recese a konec světa za rohem: Kde se v Evropě nejvíc pije?
|

Recese a konec světa za rohem: Kde se v Evropě nejvíc pije?

Ačkoli se říká, že Francouzi pijí víno i u ranního čištění zubů a severské národy zapíjejí depresi z dlouhých zimních nocí, nejvíce alkoholu na osobu se prodává v Lucembursku (15,3 litru ročně). Podle OECD jde ovšem o důsledek toho, že je v zemi evropských úředníků podprůměrně nízké zdanění alkoholu. Jinak žebříčku vévodí Lotyšsko a Rumunsko.

Alkohol a drogy Evropská unie

Dlužno dodat, že například Finové nakupují řádově levnější alkohol po litrech během svých jednodenních výletů trajekty do Estonska. Podobně ovlivňují národní prodeje třeba Britové během svých alkoholových nájezdů na Prahu.

Pořadí zemí podle nakoupených litrů alkoholu na osobu

Evropa také vesele tloustne. Více na Facebooku Investičního webu.

Po práci do baru? Alkohol může být nebezpečnější než heroin
Máte toho v podvečer nebo večer dost a potřebujete se uvolnit? Nejsme vaše maminka, ale případnou návštěvu baru zbytečně neprodlužujte, i když vás oči pálí z celodenního civění do monitorů vašich obchodních stanic. Podle studie David Nutt, dříve muže číslo jedna v britské drogové problematice, je alkohol svými důsledky nebezpečnější než jakákoli jiná droga.

Toužíte po mimořádných výnosech? Investujte do lidských hříchů!
Drogy, sex a rock'n'roll. S těmito třemi základními lidskými touhami se setkáváme každý den. Od malička nás babičky, rodiče i škola vedou k tomu, abychom se vyhýbali hříchům. Zakázané ovoce však chutná nejlépe. Společenská konverzace se proto často zvrtne v popisování legendárního večera, kdy vypravěč v pátek v noci "tapetoval stěny" v místním klubu a striptérkám dával malé podobizny Boženy Němcové.

Zdroj: Washington Post