Světové akcie, ropa a euro pohledem technické analýzy
|

Světové akcie, ropa a euro pohledem technické analýzy

Technický pohled analytiků z České spořitelny na hlavní světové akciové indexy, ropu typu Brent a nejobchodovanější měnový pár EURUSD.

Technická analýza Světové akcie EUR/USD Ropa Brent

S&P 500

Index pokračoval v růstu a přiblížil se až k 20dennímu klouzavému průměru. MACD jasně roste a drží se nad spouštěcí linií. Obě ROC těsně okolo nuly, RSI se odrazilo od hranice 50 bodů a pokračuje v růstu.

Situace na technických indikátorech je pozitivní, překoupenost zatím nehrozí. Nejbližší úrovně odporu jsou v pásmu 1 420 až 1 430 bodů a vzhledem k pozitivní situaci na technických indikátorech nejspíše dojde během tohoto týdne k jejich otestování.

S&P 500 - technická analýza

EURUSD

Pravděpodobné se zdá být testování hladiny 1,30 EURUSD, její proražení vypadá pravděpodobně, ale euro je téměř překoupené, takže prostor pro jeho další posílení vypadá omezeně.

EURUSD - technická analýza

Ropa Brent

Pravděpodobným scénářem je další konsolidace nad dlouhodobými průměry, s mírným tlakem na růst ceny.

Ropa Brent - technická analýza

DAX

Index se aktuálně obchoduje poblíž trojnásobného lokálního vrcholu okolo 7 430 bodů. 20denní průměr protnul 50denní zespodu. MACD pokračuje v růstu (nad spouštěcí linií) a udržuje si svůj odstup. ROC20 se vyvíjí víceméně do strany v mírně pozitivním pásmu. RSI dále roste a pomalu se blíží hranici pásma překoupenosti (na 70 bodech).

Technické indikátory jsou celkově pozitivní. Podporují tak scénář, že index si z předchozího trojnásobného lokálního vrcholu okolo 7 430 bodů vytvoří významnou úroveň podpory. Očekáváme, že index bude v průběhu tohoto týdne pokračovat v růstu.

DAX - technická analýza

DJ EuroStoxx 600

Index se obchoduje poblíž předchozího trojnásobného vrcholu okolo 276 bodů. 20denní klouzavý průměr překonal ten 50denní zespodu. MACD pokračuje v růstu, stále se nachází nad spouštěcí linií. Obě ROC lehce v plusu. RSI dále roste a v současnosti se nachází okolo 60 bodů.

Celkově jsou technické indikátory pozitivní a dávají naději v pokračování růstu indexu směrem k Fibonacciho 50% úrovni zpětného pohybu (od začátku krize v 2007). Předchozí trojnásobný lokální vrchol (na 276 bodech) by pak působil jako důležitá úroveň podpory. Očekáváme, že index v průběhu týdne bude pokračovat v růstu. Výraznější pokles by případně hrozil po propadu zpátky pod 276 bodů.

DJ EuroStoxx 600 - technická analýza

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci vyzvou na souboj rezistenci a čekají na vyřešení fiskálního útesu
Začíná prosinec, pro akcie tradičně silný měsíc. Index S&P 500 posílil za posledních 20 let v prosinci hned 16krát. Pravděpodobnost je na straně sázek na růst, ale nemluví se teď o ničem jiném než o fiskálním útesu. Negativní komentáře posílají trh níže, pozitivní naopak nahoru.

Zdroj: Česká spořitelna