3 velká akciová témata na rok 2013 v USA
|

3 velká akciová témata na rok 2013 v USA

Adam Parker, hlavní akciový stratég Morgan Stanley, předpokládá do konce roku 2013 spíše přešlapování amerických akcií s cílovou cenou 1 434 bodů u indexu S&P 500. Liší se tak například od Davida Kostina z Goldman Sachs, který věří v až 12 % posílení trhu. I Parker má ale více scénářů, a také tři důležitá investiční témata pro příští rok.

Čína Světové akcie Dividendy Výhled na rok 2013

"Náš býčí scénář zahrnuje cílovou cenu pro index S&P 500 1 733 bodů, ten medvědí pouze s 1 135 body," píše Parker ve svém výhledu. "Na úrovní zisků na akcii počítáme s růste na 110,21 USD, což je ještě hluboko pod konsenzem trhu."

Vedle těchto dlouhodobých výhledů, které však jistě v průběhu roku doznají změn, označil Parker za zajímavá tři témata: akcie největších firem, dividendy a expozici v Číně.

Čína jako akciové téma

Vnímání Číny se v uplynulých měsících zlepšilo, tamní politici a centrální banka po zpomalení růstu HDP a po politické výměně pravděpodobně nezaváhají a podpoří růst velkými investicemi do infrastruktury i mírným uvolněním měnové politiky.

Mezi akcie firem, na které má Čína výrazný vliv, zařadil Parker například FedEx, Cummins, Apache, General Motors nebo Johnson & Johnson. Tyto tituly letos zaostávají za zbytkem trhu, ale v příštím roce by z nastartování rychlejšího růstu čínské ekonomiky mohly výrazně těžit.

Akcie s expozicí v Číně jsou levnější než ty zaměřené na USA

Ale také jsou oproti průměru výrazně "levnější".

Akcie s expozicí v USA v roce 2012 překonávají akcie firem zaměřených na Čínu

Dividendy

Dividendový výnos z akcií v indexu S&P 500 poprvé v historii překonal výnosy z trhu dluhopisů s vysokými výnosy (high yield), což indikuje, že investoři prahnoucí po relativně bezpečném výnosu se budou stále více přiklánět k dividendovým titulům. Firmy v USA mají navíc velké zásoby hotovosti a nízké výplatní poměry u dividend, což slibuje i další vlnu zvyšování dividend.

Dividendový výnos z indexu S&P 500 je vyšší než výnosy z high yield dluhopisů

To je ale překvapení! Wall Street je pro rok 2013 bullish na akcie!
Zatímco drobní investoři mají strach investovat do akcií, protože je světoví politici i ekonomové zásobují negativními zprávami a výhledy (fiskální útes, zpomalení Číny, dluhová krize v Evropě a další), stratégové a analytici na Wall Street se houfují do býčího stáda. Proč?

Zdroj: Morgan Stanley