Těmto komoditám se vyhněte, pokud nevěříte na pokračování čínského zázraku
|

Těmto komoditám se vyhněte, pokud nevěříte na pokračování čínského zázraku

Čína je jedním z největších spotřebitelů řady důležitých komodit. Krmí přes miliardu krků, které musejí někde bydlet a nějak se přepravovat. Pro některé suroviny však není ekonomická nálada v Číně až tak zásadní. Jsou to ty, na jejichž spotřebě se Čína tolik nepodílí.

Komodity Čína

Tabulka shrnuje podíly Číny na globální spotřebě vybraných komodit. Trhy jsou hodně propojené a korelované, přesto, pokud nevěříte na další vzepětí čínského hospodářství, ale máte zároveň pocit, že by měly být komodity zastoupeny ve vašem portfoliu, vybírejte z těch, které nebudou tak citlivé na poptávku z Číny, tedy na ty v dolní části tabulky. Například uhlí nebo ocel jsou naopak na situaci v Číně velice citlivé.

Podíl Číny na světové spotřebě komodit

Rogers: Vítězství Obamy bude znamenat jediné - všechno zůstane při starém. Komodity nahoru, dolar dolů
Známý investor Jim Rogers označil oba prezidentské kandidáty za "zlo". Krátce před oficiálním vyhlášením Obamova vítězství, když už ale bylo v podstatě jasno, pro CNBC uvedl, že obhájení postu prezidenta znamená jediné - tiskárny peněz pojedou stále naplno.

Investiční portfolio do každého burzovního počasí od nejlepšího manažera fondů na světě
Zakladatel investiční společnosti Bridgewater Associates Raymond Dalio je často považován za nejlepšího manažera hedgeových fondů na světě. Touhou každého investora je pak při co nejmenším riziku vydělat co nejvíce, a to bez ohledu na to, jaké ekonomické prostředí zrovna převládá. Dalio takový recept našel, respektive sestavil portfolio, které bude v jakémkoli tržním prostředí stejně rizikové.