Koncem týdne oznamuje výsledky šestice velkých amerických firem. Překvapí Merck a MasterCard investory?
|

Koncem týdne oznamuje výsledky šestice velkých amerických firem. Překvapí Merck a MasterCard investory?

Ve dvou posledních pracovních dnech tohoto týdne přijdou na řadu se svými výsledky další významné americké společnosti. Ve čtvrtek se představí CME Group, Dow Chemical, Merck a MasterCard, den nato reportují Estée Lauder a Tyson Foods. Přinášíme vám jako obvykle přehledné grafy, které zachycují údaje o zisku a tržbách minulých čtvrtletí, v nichž nechybějí ani aktuální odhady výsledků od analytiků Bloombergu.

Světové akcie Mastercard Výsledková sezóna

Dow Chemical (2. 2.)

Dow Chemical - čtvrtletní zisk a tržby

Merck (2. 2.)

Vzhledem k předpokládané ztrátě patentové ochrany na lék Singulair v tomto roce se Merck zaměřuje na snahy přinést na trh nové medikamenty. Prezident společnosti Kenneth Frazier prohlásil, že by se měly výzkum a vývoj přesunout ke specializovanějším léčivům, která budou pomáhat zvláštním skupinám pacientů, například se žloutenkou typu C. Kromě hepatitidy se budou snažit také o rozvoj léků na cukrovku.

Minulý měsíc obdržela společnost od americké vládní agentury pro správu potravin a léčiv (FDA) souhlas s využitím nového léku proti HIV Isentress také pro děti a mládež.

Merck - čtvrtletní zisk a tržby

CME Group (2. 2.)

CME Group - čtvrtletní zisk a tržby

MasterCard (2. 2.)

V minulém čtvrtletí vykázala společnost MasterCard dvojnásobný růst objemu transakcí ve čtvrtém po sobě jdoucím kvartálu. Nejsilnější růst vykazují neamerické trhy, zejména Latinská Amerika, Asie a Pacifik, Blízký východ a Afrika.

Analytici očekávají, že MasterCard oznámí silné výsledky tažené zvýšeným využíváním platebních karet před Vánocemi. MasterCard disponuje druhou největší platební sítí na světě, největšími konkurenty jsou Visa, Discover Financial Services, American Express a Capital One.

MasterCard - čtvrtletní zisk a tržby

Estée Lauder (3. 2.)

Estée Lauder - čtvrtletní zisk a tržby

Tyson Foods (3. 2.)

Tyson Foods - čtvrtletní zisk a tržby
Zdroj: Bloomberg