Na řadě je další várka amerických výsledků. Představí se průmyslové firmy i technologie
|

Na řadě je další várka amerických výsledků. Představí se průmyslové firmy i technologie

Je tu další týden americké výsledkové sezóny. V první polovině se akcionářům svými výsledky pochlubí mimo jiné šest důležitých firem. V úterý svá čísla představí Avon, Goodyear nebo MetLife a ve středu Deere, NVIDIA a Devon Energy. V přehledných grafech najdete jako vždy odhady zisku a tržeb spolu s hodnotami z minulých čtvrtletí.

Světové akcie Výsledková sezóna

Avon (14. 2.)

Na Avon dopadá hlavně špatná výkonnost ve třetím čtvrtletí a makroekonomické tlaky. Snaha společnosti o inovace v produktovém mixu a repositioning na americkém trhu budou vyžadovat výrazné náklady, zejména na reklamu. Tyto náklady se pravděpodobně negativně promítnou do marží.

Společnost je navíc značně zadlužená, což omezuje její finanční flexibilitu. Konkurence je silná, a to jak ze strany ostatních společností, které využívají přímého prodeje, tak retailových řetězců prodávajících zboží v prestižních prodejnách.

Většina analytiků by zůstala Avonu věrná – 8 z 13 analytiků doporučuje akcie držet.

Avon - čtvrtletní zisk a tržby

Goodyear (14. 2.)

Goodyear - čtvrtletní zisk a tržby

MetLife (14. 2.)

Zisk pojišťovny by se měl meziročně zvýšit. Jejím největším konkurentem v oblasti pojišťovnictví je Prudential Financial. Mezi další konkurenty z finančního sektoru patří Conseco, StanCorp Financial Group a Lincoln National.

Většina analytiků doporučuje akcie MetLife k nákupu (78,9 %). Ve srovnání s 10 největšími konkurenty (57,7 % koupit) získává od analytiků velmi příznivé hodnocení.

MetLife - čtvrtletní zisk a tržby

Devon Energy (15. 2.)

Devon Energy - čtvrtletní zisk a tržby

Deere (15. 2.)

Deere rozšiřuje své aktivity do Brazílie, Ruska i Indie. Expanze na mladé trhy by mu měla zajistit dlouhodobé růstové příležitosti. Světový růst populace a rostoucí životní standard v rozvíjejích se regionech zvyšuje poptávku po potravinách, na což navazuje i zvýšená poptávka po zemědělské technice.

Deere - čtvrtletní zisk a tržby

NVIDIA (15. 2. - po trhu)

NVIDIA - čtvrtletní zisk a tržby
Zdroj: Bloomberg