Americká výsledková sezóna: Investory budou zajímat hlavně čísla Coca-Coly
|

Americká výsledková sezóna: Investory budou zajímat hlavně čísla Coca-Coly

Americká výsledková sezóna je už sice ve své druhé polovině, ale to neznamená, že by příštím týdnu nezveřejňovala svá čísla některá zvučná jména. Z reportujících firem budou investory patrně nejvíce zajímat Coca-Cola, Disney nebo Visa. Co od těchto a dalších osmi velkých amerických korporací očekávají analytici oslovení agenturou Bloomberg?

Světové akcie Výsledková sezóna

Loews (6. 2.)

Loews - čtvrtletní zisk

Yum! Brands (6. 2.)

Yum! Brands - čtvrtletní zisk a tržby

Coca-Cola (7. 2.)

Coca-Cola odhaduje, že jí letos stoupnou komoditní náklady o 800 milionů USD. Za růstem stojí například zvyšující se ceny plastů pro výrobu lahví a cena kukuřice využívané ve sladidlech. Coca-Cole se ovšem v USA nadále daří "ukrajovat" tržní podíl největšímu rivalovi PepsiCo.

Firmě se navíc dostalo lepšího hodnocení od agentury S&P - ze stabilního výhledu na pozitivní. S&P oceňuje zejména silnou provozní výkonnost a udržitelné ukazatele zadlužení navzdory špatným makroekonomickým podmínkám. Coca-Cole se také podařilo uzavřít dohodu o akvizici Coca-Cola Bottling za 360 milionů USD.

Coca-Cola - čtvrtletní zisk a tržby

Anadarko Petroleum (7. 2.)

Anadarko Petroleum - čtvrtletní zisk a tržby

Walt Disney (7. 2.)

Studia společnosti svádí boj o meziročně lepší výsledky. Tržby z produktů Marvel by měly částečně kompenzovat výpadky. V posledních dvou kvartálech společnost pozitivně překvapila na úrovni zisku, čímž také zahnala obavy, že se snižující se mírou nezaměstnanosti v USA poklesne i poptávka po produktech mediálních společností, jako je Disney.

Walt Disney - čtvrtletní zisk a tržby

Western Union (7. 2.)

Western Union - čtvrtletní zisk a tržby

Ralph Lauren (8. 2.)

Ralph Lauren - čtvrtletní zisk a tržby

Sprint Nextel (8. 2.)

Sprint Nextel - čtvrtletní zisk a tržby

Cisco Systems (8. 2.)

Cisco byla v roce 2011 akcií s pátou nejhorší výkonností z indexu Dow Jones. I když největší konkurent Juniper kvůli nadále slabé spotřebitelské poptávce nenaplnil očekávání, analytici si nemyslí, že by jeho výsledky měly být ukazatelem výkonnosti celého sektoru. Naopak by z toho mohla společnost Cisco těžit a získat část tržního podílu svého konkurenta.

Cisco Systems - čtvrtletní zisk a tržby

Visa (8. 2.)

V minulém čtvrtletí rostl zisk společnosti Visa o 14 % díky zvyšujícímu se objemu transakcí. Přesto některé investory vyvedly z míry motivační finanční pobídky obchodníkům. Visa se tak snažila reagovat na nová regulatorní pravidla. Akcionáři se budou dále zajímat, v jakém stavu jsou právní spory, které vedou Visa, MasterCard a jejich bankovní partneři s obchodníky, kteří je nařkli z fixování cen. Nedávno musela Visa na právní spory vyčlenit 1,6 miliardy USD.

Visa - čtvrtletní zisk a tržby

Moody's (8. 2.)

Moody's - čtvrtletní zisk a tržby
Zdroj: Bloomberg