ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

KB: ČS vydala nový report (potvrzené doporučení Držet, cílová cena 4 050 Kč na akcii). Pro rok 2011 očekává meziroční pokles čistého zisku o 23 %, především vlivem odpisů řeckých vládních dluhů ve výši 4,3 mld. Kč (asi 30 % čistého zisku). Díky solidní kapitálové pozici banky s ukazatelem kapitálové přiměřenosti Tier 1 na 13,9 % očekává, že management navrhne výplatu dividendy ve výši 52 % čistého zisku (140 Kč na akcii).

ČEZ: Výsledky za 4Q2011 (28.2.) budou podle ČS meziročně silné díky vyšší produkci a pozitivnímu dopadu jednorázových vlivů. To by mělo vést k pohodlnému překonání celoročního cíle EBITDA. Čeká se pozitivní výhled na letošní rok (růst zisku o 5-6 %) díky růstu produkce z jádra a větru.

Unipetrol: Zveřejňuje výsledky za 4Q2011 ve čtvrtek 9. února před začátkem obchodování. Jak už naznačil trading statement za 4Q2011 (zhoršující se makroekonomická situace a odstávky rafinérie Paramo), očekává se provozní ztráta 1,19 mld. Kč (v 4Q2010 zisk 122 mil. Kč). Dále ČS očekává tržby 20,64 mld. Kč (-6,2 % r/r) a čistou ztrátu 1,49 mld. Kč (v 4Q2010 ztráta 68 mil. Kč).

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Telefónica ČR: Nedávno ČS vydala nový report (potvrzené doporučení Držet, cílová cena 410 Kč). Provozní výkonnost by měla zůstat pod tlakem makroekonomického vývoje, regulace a konkurence. Očekává se, že výplata akcionářům zůstane na meziročně stejné úrovni 40 Kč (z toho dividenda bude podle odhadů ČS 30 Kč na akcii). Titul by díky silné rozvaze a solidní úrovni čisté hotovosti měl být pro akcionáře nadále relativně bezpečnou investicí.

VIG: Jak předběžné nekonsolidované pojistné, tak zisk před zdaněním dopadly v souladu s odhady ČS a dříve zveřejněným výhledem. Společnost zatím nezveřejnila výhled na letošní rok. VIG plánuje zvýšit dividendu meziročně o desetinu na 1,1 EUR na akcii. Po neúspěšném tendru o polskou Wartu společnost nezvažuje výplatu mimořádné dividendy ze svého akvizičního fondu, jehož velikost se v současnosti pohybuje okolo 1,5 mld. EUR.

Zdroj: Česká spořitelna