Jaké výsledky se dozvíme koncem týdne? Svá čísla odhalí PepsiCo nebo Philip Morris
|

Jaké výsledky se dozvíme koncem týdne? Svá čísla odhalí PepsiCo nebo Philip Morris

Ani na konci týdne nepřestanou společnosti zásobovat trh svými výsledky. Ve čtvrtek kromě již zmiňovaných společností PepsiCo a Philip Morris zveřejní čísla také Noble Energy, v pátek bude investory zajímat burza NYSE Euronext, která by po neúspěšném pokusu o fúzi s Deutsche Börse mohla prozradit své další úmysly.

Světové akcie Výsledková sezóna

Noble Energy (9. 2.)

Noble Energy - čtvrtletní zisk a tržby

PepsiCo (9. 2.)

Růst PepsiCo bude pravděpodobně opět tažen spíše segmentem pochutin než příjmy z hlavního byznysu – nealkoholických nápojů. Nedávné akvizice v Latinské Americe by společnosti mohly pomoci lépe využít velký růstový potenciál mladých trhů. PepsiCo musí nadále bojovat se silnou konkurencí, zejména s předními výrobci nápojů a potravin Coca-Cola, Kraft Foods a Dr Pepper Snapple.

PepsiCo - čtvrtletní zisk a tržby

Většina analytiků (60 %) doporučuje akcie PepsiCo k nákupu, pro srovnání hodnocení 10 nejbližších konkurentů je 54,9 % "koupit". Sentiment analytiků se v posledních třech měsících zlepšoval a počet hodnocení "koupit" mírně rostl.

Philip Morris (9. 2.)

Za poslední tři kvartály zisk firmy rostl. Společnost ve třetím čtvrtletí ve velkém odkupovala vlastní akcie (21,2 milionu akcií). Největšími konkurenty společnosti jsou Altria Group, Reynolds American, Lorillard a British American Tobacco. Co se týče marží, PM má druhou největší provozní marži (pouze 55 bazických bodů za Lorillardem), hrubé marže má o mnoho vyšší než Lorillard.

Philip Morris - čtvrtletní zisk a tržby

Většina analytiků doporučuje akcie PM k nákupu (75 %), což je velmi příznivé hodnocení ve srovnání s devíti nejbližšími konkurenty, kteří získali průměrně jen 41,7 % doporučení "koupit". Sentiment analytiků se za poslení tři měsíce zlepšoval.

NYSE Euronext (10. 2.)

Šance na fúzi NYSE Euronext a Deutsche Börse jsou po rozhodnutí evropských antimonopolních úřadů z 1. února mizivé. Jejich spojení by podle regulátorů vytvořilo monopol, protože takto vzniklá burza by ovládla 90 % světového trhu s evropskými finančními deriváty.

Po tomto neúspěchu se akcionáři budou zajímat hlavně o to, jakou strategii management zvolí do budoucna. Nelze vyloučit ani právní spory. Společnost se však možná spíše zaměří na zpětné odkupy akcií, snižování nákladů a vrátí se ke svému původnímu ambicióznímu plánu - rozšíření technologické divize.

NYSE Euronext - čtvrtletní zisk a tržby
Zdroj: Bloomberg