Trhy letos rozhýbe válka mezi Íránem a Izraelem, varuje slavný investor
|

Trhy letos rozhýbe válka mezi Íránem a Izraelem, varuje slavný investor

Richard Russell cítí, že se na trzích něco chystá. Čeká se na vhodný katalyzátor. Takovým faktorem by podle něj byla válka mezi Izraelem a Íránem, která by hrozila i nukleárními zbraněmi. "Když se podíváte na nedělní New York Times, je to jasné - Izrael napadne mnohem větší Írán, aby mu zabránil v dokončení jaderné zbraně," tvrdí Russell.

Ropa Zlato Americký dolar Světové akcie Izrael Írán
richard russell

"Akciový trh se teď NĚČEHO bojí. Ekonomické zprávy přitom nejsou alespoň krátkodobě vůbec špatné. Cena zlata se vrací na loňská maxima," píše Russell ve své poslední zprávě.

Jak vidí další období známý investor?

  • Pokud Izrael zaútočí na Írán, Blízký východ vzplane jako pochodeň.

  • Doporučení: Zlato a dolar Sice jsou proti sobě, protože je zlato obchodované hlavně v dolarech, ovšem pokud by se dolaru náhodou výrazněji nedařilo, zlato vyletí jako raketa. Nakupovat minimálně do úrovní okolo 1 8000 USD za unci.

  • Akcie měřené indexem Dow teď nikam nemíří, po růstu z posledních měsíců se dá čekat korekce.

Napětí mezi Íránem a Izraelem roste každým dnem. Nejvíce by případný válečný konflikt ovlivnil cenu ropy. To by byl krátkodobě možná býčí signál pro akcie, ovšem brzy by se dopad růstu ceny ropy otočil v hrozbu další recese, a tedy v pesimistický výhled pro akcie.

Sázet předem na tak vážné scénáře není cesta pro drobné investory, ovšem je potřeba sledovat náladu na trhu. A jak říká Russell, "letos se chystá něco velkého".

John Hussman: Recese v USA hrozí stejně jako před měsícem, akcie ztratí 25 %!
John Hussman v posledních týdnech poněkud zmírnil rétoriku a přestal varovat před recesí ve Spojených státech tak naléhavě. Ovšem ve svém posledním vzkazu investorům na svých stránkách potvrdil, že recese v USA nejen že není vyloučená, ale dokonce hrozí téměř stejně jako v roce 2008, kdy ji známý investor předpověděl jako jeden z prvních.

Zdroj: Pragmatic Capitalism