Akcie: Všechno prodejte, už i Roubini má býčí rohy!
|

Akcie: Všechno prodejte, už i Roubini má býčí rohy!

Nouriel Roubini jistě není z těch, kdo by stáli v první řadě býčího stáda a doporučovali nákupy na (americkém) akciovém trhu. Gina Sanchez, ředitelka alokace aktiv v Roubini Global Economics, ovšem tvrdí, že má současná akciová rally "reálnou oporu". Doug Kass, další tradiční "medvěd", v reakci na to vzkazuje investorům: "Všechno prodejte!"

Nouriel Roubini Býčí trh Světové akcie

Podle Giny Sanchez nyní Roubiniho společnost věří cyklickým titulům v čele s technologiemi. Kromě toho nakupuje také některé akcie ze sektorů spotřebního zboží a telekomunikací kvůli zajímavým dividendám. Vedle toho sází na zemědělské plodiny a dobytek.

Býci patří na pole aneb trend, na kterém můžete vydělávat desítky let

"Investoři mají měsíce na to, aby vydělali peníze na současném růstu," tvrdí Sanchez. Býčí výhled má na celé první pololetí.

Optimismus trhu je podle společnosti založen na posledních krocích ECB a Fedu, které dodávají na trh likviditu a drží sazby velice nízko.

Do konce roku ovšem akcie podle ředitelky investičních strategií Roubini Global Economics oslabí. Cílovou cenu indexu S&P 500 drží na původních 1 300 bodech. Likvidita totiž nemůže vyřešit problém insolvence celých států. Kromě toho prý začnou také klesat zisky amerických firem.

Americké akcie
Zdroj: CNBC