UBS: Akciová rally teprve začíná
|

UBS: Akciová rally teprve začíná

Index S&P 500 během týdne překonal několikaletá maxima, ovšem analytik Jonathan Golub z UBS tvrdí, že akciová rally teprve naplno začíná. Zvýšil proto cílovou cenu indexu pro konec roku 2012 z původních 1 325 bodů na 1 475 bodů. Makroekonomické nejistoty totiž podle Goluba "odvál vítr".

Rally Fed Býčí trh Světové akcie ECB
S&P 500

Akce na záchranu Evropy podle analytika UBS zatím celkem fungují. Peníze pumpované centrálními bankami na trh pomáhají rizikovým aktivům.

"Tříleté půjčky ECB komerčním bankám (LTRO), příslib nízkých sazeb ze strany Fedu a další aktivity trhům svědčí," zdůvodňuje Golub svůj optimismus. "P/E indexu S&P 500 se posunulo z 10,2 na současných zhruba 12,6 a podle mě může ještě klidně růst."

Historicky totiž nejde o nijak vysoké ocenění. Podle Goluba analytici, kteří byli dosud spíše skeptičtí ohledně dalšího růstu zisků firem, přispěchají brzy s vyššími odhady.

"Firmám by měla zprostředkovaně nahrávat lepší data z USA, ne tak špatné výsledky v Evropě, vyšší cena ropy (na současných úrovních je příznivá) a menší stres ve finančním sektoru," uzavírá Jonathan Golub.

7 černých labutí, které mohou zničit akciovou rally
Akciím se od začátku roku nebývale daří, ale šéfka investičních strategií ze společnosti Charles Schwab Ann Sondersová už na nebi vyhlíží sedm takzvaných černých labutí, tedy mimořádných událostí, které tento robustní růst na akciových trzích v celém světě mohou zastavit. Růst ceny ropy a geopolitická rizika jsou jen některá z nich.

Zdroj: UBS