ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Pražská burza Akcie ČR

Erste Group: Banka se dohodla na zpětném odkupu hybridního kapitálu v objemu 828,3 milionu eur. Vykáže tak jednorázový účetní zisk okolo 150 milionů eur, protože výkupní cena byla pod nominální cenou. Díky tomu Erste dále snížila rozdíl vůči požadavkům na kapitálovou přiměřenost od EBA, které mají být splněny do konce 1. pololetí, ze 166 milionů eur ke konci loňského roku.

ČEZ: Při srovnání s regionálním mediánem dle očekávaného P/E vychází ČEZ jako mírně dražší. To je na druhé straně vyvážené očekávanou vyšší ROE, vyššími očekávanými maržemi i dividendovým výnosem.

Unipetrol: Rafinérské marže, které v lednu po bankrotu švýcarské rafinérie Petroplus výrazně vzrostly, se vrátily na původní nízké úrovně. Titul se stále obchoduje s více než 70% prémií vůči obdobným společnostem v sektoru na úrovni ukazatele očekávaného P/E 2012.

Fortuna: Na začátku měsíce představila výsledky za loňské 4. čtvrtletí. Celkově byly výsledky mírně horší na čistém zisku, nicméně se dařilo především segmentu sportovního sázení, který překonal očekávání. Management navrhne dividendu v horním pásmu očekávaného pásma 70-100 % z loňského zisku a je optimistický ohledně výhledu nedávno spuštěného online sázení v Polsku.

Philip Morris ČR: Na konci února vydala ČS nový report. Doporučení ponechala na "redukovat" a roční cílovou cenu zvedla na 10 470 Kč na akcii. Hlavním důvodem je očekávání dalšího poklesu tabákového trhu v Evropě kvůli regulaci a zvyšování daní. Dalším negativním faktorem je přesun spotřebitelů k levnějším značkám kvůli slabší ekonomikám. Proto také ČS očekává, že v následujících letech přijde klesající trend dividend.

ORCO: Klíčovým faktorem pro další vývoj společnosti zůstává refinancování dluhu ve výši 300 milionů eur spojeného s portfoliem GSG. Ten je splatný v průběhu letošního dubna. Kvůli nejistotě ohledně refinancování zmiňovaného dluhu očekává ČS nadále volatilní obchodování. Zvýšený zájem investorů může přinést blížící se datum oznámení hospodářských výsledků za rok 2011 (28. března).

Zdroj: Česká spořitelna