UBS: Nemějte strach z vyšších výnosů dluhopisů, akciová rally bude pokračovat
|

UBS: Nemějte strach z vyšších výnosů dluhopisů, akciová rally bude pokračovat

Na konci minulého týdne některé investory zaskočil rychlý růst výnosů amerických státních dluhopisů, které se několik měsíců pohybovaly okolo 2 %. V ekonomických modelech by vyšší úroky znamenaly v důsledku větší náklady firem na úvěry, což by omezilo růst firemních zisků, a tady i negativně ovlivnilo vývoj akcií. Ovšem Jonathan Golub, hlavní stratég UBS, upozorňuje, že trh není model. Bez obav proto zvýšil cílovou cenu indexu S&P 500 pro konec roku na 1 475 bodů. A index S&P 500 zažil nejlepší týden za poslední tři měsíce.

Americká ekonomika Státní dluhopisy Býčí trh Světové akcie

"Považujeme růst výnosů dluhopisů z velice nízkých úrovní za znak oživení ekonomiky, a ta s růstem akciového trhu velice dobře koresponduje," napsal Golub svým klientům.

Výnos amerických dluhopisů vs. vývoj akcií

John Brady z R.J. O'Brien & Associates s Golubem v podstatě souhlasí. Podle něj nabízejí velký potenciál pro akcie především dolarové rezervy v americkém bankovním sektoru (přes 3 biliony dolarů), které dříve nebo později budou použity na to, aby alespoň něco vydělávaly. Při inflaci, která se Spojeným státům jistě nevyhne, to zřejmě nebudou dluhopisy s výnosem okolo 2 %.

Golub také připomněl, že například v lednu řada hedgeových fondů zaostala za trhem protože měla málo akcií v portfoliích. Jejich dokupování nepochybně zvýší poptávku po akciích a podpoří růst jejich cen.


Video streaming by Ustream

Akcie: Goldman Sachs má za sebou špatný PR týden, a přesto doporučuje investorům jednu z nejrizikovějších sázek
Americká banka Godlman Sachs věří i přes letošní prudké posílení americkým akciím. Co je ovšem zajímavé, doporučuje pozici v indexu Russell 2000, který sleduje výkonnost akcií menších amerických společností. Ty mají ovšem dlouhodobě tendenci daleko více kolísat než akcie zastoupené v indexu S&P 500. V případě hlavního indexu amerických akcií jsou analytici Goldman Sachs mnohem opatrnější.

Zdroj: UBS