Akciový tip pro dlouhodobé investory, kteří milují dividendy a stabilní byznys
|

Akciový tip pro dlouhodobé investory, kteří milují dividendy a stabilní byznys

Jedním z hlavních měřítek při hledání dlouhodobé aktivní investice je pravidelný výnos. Které firmy vybírat? Takové, jejichž akcie vám nabídnou výnos, který bez problémů pokrývá inflaci, a navíc ponechává možnost zhodnocení samotné akcie. Nezřídka jde o velké firmy, tzv. blue chips, na nichž závisí chod globální ekonomiky. Jejich služby a produkty jsou specifické a jen těžko nahraditelné. Zamyslete se, co milujete vy, vaše rodina a známí, a udělejte si analýzu trhu.

Americká ekonomika Světové akcie Dividendy

Zmíněná inflace je důležitá I při dalším kritériu pro výběr akcie. Tím je schopnost dané firmy do ceny svého zboží nebo služeb právě inflaci zahrnout.

Takovou firmou je bezesporu největší síť maloobchodních prodejen v USA – Walmart. Firma navyšuje dividendu už 38 let, a to včetně let krizových. Akcie se například s loňským poklesem trhu během srpna vyrovnaly mnohem rychleji a lépe (klesly méně) než celý trh. Dividenda na dlouhodobé investory zkrátka funguje.

Walmart - dividenda

Celou analýzu k doporučení najdete ZDE:

Skvělé akciové čtvrtletí téměř za námi: Bude letošní rok nakonec patřit dividendovým akciím?
Během býčího trhu, kdy akciové trhy rostou, se investoři vyhýbají společnostem, které vyplácejí příliš vysoké dividendy. Vysoké dividendy totiž obyčejně signalizují, že firma neumí volné peníze přetavit v další růst. Investoři ovšem nemají od budoucnosti čekat vždy jen další růst.