Art Cashin: Když se v Íránu začne válčit, Dow může za den ztratit 1 000 bodů
|

Art Cashin: Když se v Íránu začne válčit, Dow může za den ztratit 1 000 bodů

Uznávaný trader z "týmu" UBS Art Cashin nedávno pro server KingWorldNews.com vyjádřil v několika málo větách to, proč investoři na akciových trzích tak bedlivě sledují vývoj vztahů mezi Íránem a Izraelem. V případě vypuknutí války může podle známého tradera z UBS tradiční americký index Dow Jones Industrial Average ztratit až tisíc bodů. Den začátku války by se tak stal jedním z nejhorších v burzovní historii.

Dow Jones Burzovní almanach Světové akcie Izrael Historie Írán

jak ukazují data z WSJ, tisícibodový pokles za jedinou obchodní seanci by byl úplně největším propadem v historii.

Dow Jones - největší denní bodové zisky a ztráty v historii

V procentním vyjádření by pokles o tisíc bodů ze současných zhruba 13 tisíc bodů (necelých 8 %) znamenal zhruba desátý nejhorší den v historii.

Dow Jones - největší denní procentní zisky a ztráty v historii

Kdy a jak zaútočí Izrael na Írán? Otázky a odpovědi od Bruce Krastinga
Bruce Krasting, bývalý portfoliomanažer hedgeového fondu, se na svém blogu vyjádřil k nejčastějším otázkám, které se diskutují v kontextu se stále větší pravděpodobností, že Izrael nenechá nic náhodě a zlikviduje v dohledné době íránská jaderná zařízení.

8:6 pro útok na Írán. Ropu může čekat růst do stratosféry
Cena ropy v pátek vzrostla o téměř 3 dolary za barel, když poprvé od sestavení vlády dosáhl izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve svém kabinetu většiny (8:6), která by podpořila útok na íránská jaderná zařízení. Podle izraelského deníku NRG je nyní Netanjahu v pozici, kdy nemusí čekat na výsledek listopadových voleb v USA a může sám zaútočit.